Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

По какому КЭКР должен осуществлять расходы получатель бюджетных средств

28.10.2019 3053 0 0

Если предусмотрены бюджетные ассигнования по коду 2610 «Субсидии и текущие трансферты предприятиям (учреждениям, организациям)», в плане использования бюджетных средств такие расходы должны быть отражены по строке «Текущие расходы» и заполненные по соответствующим направлениям согласно кодам экономической классификации расходов бюджета и классификации кредитования бюджета, в зависимости от экономической сути платежа, без указания цифровых кодов.

Оплата расходов по договорам гражданско-правового характера должно осуществляться и отражаться в плане использования бюджетных средств по направлениям «оплата труда» и «Начисления на оплату труда» в соответствии с подпунктом 4 пункта 2.1.1 Инструкции (Приказ № 333).


ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.07.2019 р. № 16-06-06/13065

Державна казначейська служба України розглянула лист <...> щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету та в межах компетенції повідомляє.

<...> включений до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів як одержувач бюджетних коштів.

Відповідно до частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) одержувач бюджетних коштів - це суб'єкт господарювання, громадська чи інша організація, яка не має статусу бюджетної установи, уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримує на їх виконання кошти бюджету.

Одержувач бюджетних коштів використовує кошти на підставі плану використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі цього розпорядника бюджетних коштів (частина шоста статті 22 Кодексу).

Пунктом 2 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, визначено, що план використання бюджетних коштів - це розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі, в розрізі видатків бюджету, структура яких відповідає повній економічній класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету.

Згідно з частиною п'ятою статті 10 Кодексу видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).

За економічною класифікацією видатків бюджету видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні.

Коди економічної класифікації видатків бюджету, за якими одержувач бюджетних коштів має здійснювати видатки, визначені пунктом 1.5 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 (Наказ № 333) (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21.06.2012 № 754 (Наказ № 754)), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за № 456/20769 (далі - Інструкція).

Зокрема, поточні видатки одержувача бюджетних коштів проводяться за кодами:

  • 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм»;
  • 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку»;
  • 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)»,
  • а капітальні видатки за кодом 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Зважаючи на вищевикладене, якщо <...> передбачено бюджетні асигнування за кодом 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)», у плані використання бюджетних коштів такі видатки мають бути відображені за рядком «Поточні видатки» та заповнені за відповідними напрямами згідно з кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету, залежно від економічної суті платежу, без зазначення цифрових кодів.

Оплата видатків за договорами цивільно-правового характеру має здійснюватись та відображатись у плані використання бюджетних коштів за напрямами «Оплата праці» та «Нарахування на оплату праці» відповідно до підпункту 4 пункту 2.1.1 Інструкції (Наказ № 333).

В. о. Голови

В. Дуда

Комментарии к материалу

Лучшие материалы