Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Переробка тютюнових виробів на сировину для виготовлення нових виробів

08.10.2020

У разі якщо підприємство має намір використати тютюнові вироби, від яких відмовився покупець, як сировину для виробництва з такої сировини підакцизних товарів (продукції) з урахуванням того, що тютюнова сировина відповідає технологічній карті виробництва сигарет з асортименту підприємства для ринку України та/або ринків інших країн, то такі операції з передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції) будуть звільнені від оподаткування відповідно до пп. 213.3.5. ст. 213 ПКУ. Надалі операції з реалізації нових (вироблених) тютюнових виробів є об’єктом оподаткування акцизним податком (п. 213.1 ст. 213 ПКУ).


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 09.09.2020 р. № 3784/ІПК/99-00-09-03-03-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула  звернення  Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

Товариство повідомляє, що укладено зовнішньоекономічний договір поставки тютюнових виробів. При виробництві підакцизної продукції (тютюнових виробів) на експорт Товариство виходило із вимог маркування продукції та формулювань попередження щодо шкоди здоров’ю, та інших вимог до продукції, встановлені у країні покупця.

Проте у країні покупця відбулася зміна законодавства та/або мали інші відхилення від вимог до маркування тютюнових виробів/порядку нанесення акцизних марок країни експорту, інші відхилення від вимог ринку експорту, внаслідок чого продукція стала непридатною для використання (реалізації) у країні покупця.

У зв’язку з цим, покупець за зовнішньоекономічним договором  відмовився приймати таку продукцію і продукція лишилась у власності Товариства.

Для виконання умов зовнішньоекономічного договору  Товариством було прийнято рішення за власний рахунок здійснити виробництво нової партії  придатної для реалізації у країні покупця продукції.

Товариство має намір використати тютюнові вироби, від яких відмовився покупець (надалі – Тютюнові вироби, щодо яких заявлено відмову) як сировину для виробництва підакцизних товарів  (продукції) з урахуванням того, що тютюнова сировина, що була використана для виробництва партії, від якої відмовились відповідає технологічній карті виробництва сигарет з асортименту Товариства для ринку України та/або ринків інших країн.

Оскільки регламентуючі вимоги до маркування кожної одиниці Тютюнових виробів щодо яких заявлено відмову і вимоги до тютюнових виробів, для яких можна використати такі тютюнові вироби як сировину відрізняються, Тютюнові вироби, щодо яких заявлено відмову в процесі переробки планується переробити до стану тютюнової сировини і використати таку сировину для виробництва нових тютюнових виробів.

Тобто, Тютюнові вироби, щодо яких заявлено відмову мають бути повністю  перетворені на тютюнову сировину і втратити ознаки готового продукту для подальшого використання у виробництві іншої підакцизної продукції (сигарет).

Підпунктом 213.1.2 пункту 213.1 ст. 213 ПКУ встановлено, що операція з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу є об’єктом оподаткування акцизним податком.

В той же час, підпунктом 213.3.5 пункту 213.3 ст. 213 ПКУ операцію з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції)  звільнено від оподаткування.

Товариство просить підтвердити правомірність застосування Товариством п.п. 213.3.5 п. 213.3 ст. 213 ПКУ і звільнення від оподаткування акцизним податком операції з переробки для виробництва підакцизних товарів Тютюнових виробів, щодо яких заявлено відмову.

Відповідно до п. 213.1 ст. 230 Податкового кодексу України (далі- Кодекс)  об'єктом оподаткування є операції, зокрема з:

  • реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);
  • реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу.

До операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування, відносяться, зокрема, операції з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції) (п.п. 213.3.5 п. 213.3. ст. 213 Кодексу).

Відповідно до статті 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95 «Про державне регулювання  виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» під терміном «сировина» розуміються предмети праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці.

Отже, у разі якщо (як повідомлено у зверненні) Товариство має намір використати тютюнові вироби, від яких відмовився покупець, як сировину для виробництва з такої сировини підакцизних товарів (продукції) з урахуванням того, що тютюнова сировина відповідає технологічній карті виробництва сигарет з асортименту Товариства для ринку України та/або ринків інших країн, то такі операції з передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції) будуть звільнені від оподаткування відповідно до п.п. 213.3.5 п. 213.3. ст. 213 Кодексу.

В подальшому операції з реалізації нових (вироблених) тютюнових виробів є об’єктом оподаткування акцизним податком (п. 213.1  ст. 213 Кодексу).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Як правильно виплатити компенсацію за невикористану соціальну відпустку працівниці, яка перебуває на етапі призупинення трудових відносин з 11.04.2022
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Більше за темою: Звільнення працівник...
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
Кращі матеріали