Переработка табачных изделий на сырье для изготовления новых изделий
В случае если предприятие намерено использовать табачные изделия, от которых отказался покупатель, как сырье для производства из такого сырья подакцизных товаров (продукции) с учетом того, что табачное сырье соответствует технологической карте производства сигарет из ассортимента предприятия для рынка Украины и / или рынков других стран, то такие операции по передаче в пределах одного предприятия подакцизных товаров (продукции), произведенных на таможенной территории Украины, которые используются как сырье для производства подакцизных товаров (продукции) будут освобождены от налогообложения в соответствии с пп. 213.3.5. ст. 213 НКУ. В дальнейшем операции по реализации новых (произведенных) табачных изделий является объектом налогообложения акцизным налогом (п. 213.1 ст. 213 НКУ).
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 09.09.2020 р. № 3784/ІПК/99-00-09-03-03-06
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
Товариство повідомляє, що укладено зовнішньоекономічний договір поставки тютюнових виробів. При виробництві підакцизної продукції (тютюнових виробів) на експорт Товариство виходило із вимог маркування продукції та формулювань попередження щодо шкоди здоров’ю, та інших вимог до продукції, встановлені у країні покупця.
Проте у країні покупця відбулася зміна законодавства та/або мали інші відхилення від вимог до маркування тютюнових виробів/порядку нанесення акцизних марок країни експорту, інші відхилення від вимог ринку експорту, внаслідок чого продукція стала непридатною для використання (реалізації) у країні покупця.
У зв’язку з цим, покупець за зовнішньоекономічним договором відмовився приймати таку продукцію і продукція лишилась у власності Товариства.
Для виконання умов зовнішньоекономічного договору Товариством було прийнято рішення за власний рахунок здійснити виробництво нової партії придатної для реалізації у країні покупця продукції.
Товариство має намір використати тютюнові вироби, від яких відмовився покупець (надалі – Тютюнові вироби, щодо яких заявлено відмову) як сировину для виробництва підакцизних товарів (продукції) з урахуванням того, що тютюнова сировина, що була використана для виробництва партії, від якої відмовились відповідає технологічній карті виробництва сигарет з асортименту Товариства для ринку України та/або ринків інших країн.
Оскільки регламентуючі вимоги до маркування кожної одиниці Тютюнових виробів щодо яких заявлено відмову і вимоги до тютюнових виробів, для яких можна використати такі тютюнові вироби як сировину відрізняються, Тютюнові вироби, щодо яких заявлено відмову в процесі переробки планується переробити до стану тютюнової сировини і використати таку сировину для виробництва нових тютюнових виробів.
Тобто, Тютюнові вироби, щодо яких заявлено відмову мають бути повністю перетворені на тютюнову сировину і втратити ознаки готового продукту для подальшого використання у виробництві іншої підакцизної продукції (сигарет).
Підпунктом 213.1.2 пункту 213.1 ст. 213 ПКУ встановлено, що операція з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу є об’єктом оподаткування акцизним податком.
В той же час, підпунктом 213.3.5 пункту 213.3 ст. 213 ПКУ операцію з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції) звільнено від оподаткування.
Товариство просить підтвердити правомірність застосування Товариством п.п. 213.3.5 п. 213.3 ст. 213 ПКУ і звільнення від оподаткування акцизним податком операції з переробки для виробництва підакцизних товарів Тютюнових виробів, щодо яких заявлено відмову.
Відповідно до п. 213.1 ст. 230 Податкового кодексу України (далі- Кодекс) об'єктом оподаткування є операції, зокрема з:
- реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);
- реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу.
До операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування, відносяться, зокрема, операції з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції) (п.п. 213.3.5 п. 213.3. ст. 213 Кодексу).
Відповідно до статті 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» під терміном «сировина» розуміються предмети праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці.
Отже, у разі якщо (як повідомлено у зверненні) Товариство має намір використати тютюнові вироби, від яких відмовився покупець, як сировину для виробництва з такої сировини підакцизних товарів (продукції) з урахуванням того, що тютюнова сировина відповідає технологічній карті виробництва сигарет з асортименту Товариства для ринку України та/або ринків інших країн, то такі операції з передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції) будуть звільнені від оподаткування відповідно до п.п. 213.3.5 п. 213.3. ст. 213 Кодексу.
В подальшому операції з реалізації нових (вироблених) тютюнових виробів є об’єктом оподаткування акцизним податком (п. 213.1 ст. 213 Кодексу).
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Комментарии к материалу