Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Від’ємне значення ПДВ: як заповнити додаток 2 до декларації?

13.12.2018


Додаток 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду», подається платником у випадку заповнення рядка 21 декларації з ПДВ.

При заповненні цього додатка в графах 2, 3 заголовної частини зазначається звітний (податковий період), у якому виникла сума від’ємного значення ПДВ, у форматі:

дві цифри місяця (наприклад, 01,02, 03 або квартал - І, II, III, IV) та чотири цифри року (наприклад, 2017 тощо).


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.12.2018 р. № 5110/6/99-95-42-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації щодо заповнення додатка 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» (далі - додаток 2) до податкової декларації з податку на додану вартість (далі - Декларація) і повідомляє таке.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 р. за № 159/28289 (далі - Порядок N 21).

У складі Декларації подаються передбачені Порядком № 21 додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках Декларації) (пункт 9 розділу III Порядку № 21).

Додаток 2 подається при заповненні рядка 21 Декларації.

При заповненні додатка 2 в графах 2, 3 заголовної частини вказується звітний (податковий період), у якому виникла сума від’ємного значення ПДВ, у такому форматі:

  • дві цифри місяця (наприклад, 01, 02, 03 тощо або квартал - І, II, III, IV), чотири цифри року (наприклад, 2017 тощо).

При заповненні таблиці 1 додатка 2 слід враховувати значення рядка 21 (сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду) Декларації. Графи таблиці 1 додатка 2 заповнюються у хронологічному порядку виникнення сум від’ємного значення, відображеного у графі 4 (сума усього) таблиці 1 додатка 2 починаючи із звітного періоду, який є найближчим до дати подання Декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.

У графі 5 зазначається з графи 4 та сума від’ємного значення (що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду), яка отримана платником як правонаступником від платника податку, що реорганізувався.

При цьому слід зазначити, що платники ПДВ, які застосовують квартальний податковий період подання звітності з ПДВ, у таблиці 1 додатка 2 у графі 2 (звітний (податковий) період, у якому виникло значення (місяць) зазначають квартал.

Значення графи 4 додатка 2 повинно відповідати сумарному значенню рядка 21 Декларації та залишку суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01 липня 2015 року, на яку відповідно до підпункту 3 пункту 34 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс) було збільшено значення реєстраційної суми, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу, та на яку було збільшено суму від’ємного значення, сформовану за результатами звітного (податкового) періоду за липень 2015 року/ІІІ квартал 2015 року.

При формуванні від’ємного значення на підставі податкового повідомлення-рішення, яким збільшено залишок від’ємного значення, в графі 2 таблиці 1 додатка 2 зазначається місяць та рік, в якому, складено податкове повідомлення-рішення.

Пунктом 198.7 статті 198 Кодексу визначено право щодо перенесення суми від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується, до складу податкового кредиту правонаступника залежно від типу реорганізації (приєднання, злиття, перетворення, поділу, виділення).

Таке перенесення здійснюється в разі, якщо сума від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується, підтверджена документальною перевіркою контролюючого органу.

З метою реалізації положень пункту 198.7 статті 198 Кодексу платник подає:

  • «Заяву платника податку, що реорганізується (подається у складі податкової декларації з податку на додану вартість за останній звітний (податковий) період)» (таблиця 2);
  • «Заяву платника податку, що є правонаступником платника податку, якого реорганізовано (подається у складі податкової декларації з податку на додану вартість за звітний (податковий) період після узгодження суми від’ємного значення за результатами документальної перевірки контролюючим органом)» (таблиця 3).
Коментарі до матеріалу
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
15.07.2025
Чи можна звільнити працівника за аморальні дії
Коли можливе звільнення працівника за вчинення аморального проступку? Більше за темою: Звільнення працівника у зв’язку з втратою довіри та за аморальний проступок За вказаною підставою можуть бути звільнені учасники освітнього процесу, зазначені в ст. 52 Закону від 05.09.2017 № 2145-VIII &laq...
15.07.2025
Чи звільняються самозайняті мобілізовані особи від сплати військового збору в складі податкової звітності з єдиного податку
Так, звільняються фізособи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під...
15.07.2025
Чи може ТТН підтвердити товарний облік чи походження товару
ТТН може підтверджувати факт транспортування, але не саму покупку чи її вартість, а також витрати на придбання. ТТН не включено до переліку документів, що підтверджують походження товару. Більше за темою: Чи можна підписати е-ТТН пізніше дня завершення перевезення? Вага (маса) вантажу та транспорт...
Кращі матеріали