Відображаємо кредиторську заборгованість у звітності
27.11.2017 310 0 0
Згідно із п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:
- придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;
- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);
- ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Відповідно до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, коригування податкового кредиту при списанні кредиторської заборгованості відображається у рядку 12 розділу ІІ податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) з обов’язковим поданням додатка 1 до декларації (далі – додаток 1).
Отже, при списанні дебіторської заборгованості (незалежно від того, чи є постачальник на момент такого списання платником ПДВ) розрахунок коригування до податкової накладної не складається. При цьому коригування податкового кредиту у зв’язку з невиконанням умов п. 198.3 ст. 198 ПКУ щодо придбання товарів відображається на підставі бухгалтерської довідки у рядку 12 декларації.
Згідно з формою додатка 1 коригування податкового кредиту відображаються у таблиці 2, зокрема:
- в графі 2 зазначається індивідуальний податковий номер постачальника;
- в графі 3 – дата складення бухгалтерської довідки, наприклад: «01.2016»;
- в графі 4 – обсяг постачання (без ПДВ);
- у графі 5 – сума ПДВ нарахована за основною ставкою;
- у графі 6 – сума ПДВ нарахована за ставкою 7 %.
Джерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...
Коментарі до матеріалу