Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Осучаснено порядок надання робочих місць для учнів профтехзакладів

17.04.2019 224 0 0

Порядок надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, затверджений постановою КМУ від 07.06.99 р. № 992 (далі – Порядок № 992), приведено у відповідність до оновленого Закону від 10.02.98 р. № 103/98-ВР «Про професійну (професійно-технічну) освіту» (далі – Закон № 103). Зокрема, дещо змінено термінологію, що вживається у ньому.

Зокрема, відтепер у ньому використано таку назву закладів: «заклади професійної (професійно-технічної) освіти».

Незмінними залишено норми стосовно надання підприємствами, установами учням згаданих закладів освіти робочих місць для проходження ними виробничого навчання чи виробничої практики згідно з укладеними із цими закладами договорів про навчально-виробничу практику.

Однак є виняток із цього правила (п. 2 Порядку № 992), який передбачає можливість навчання чи практики в підрозділах закладів профтехосвіти (включаючи стажування), якщо забезпечуватиметься виконання в повному обсязі робочих і навчальних програм. Це можливо лише з дозволу МОН АР Крим, відповідних управлінь освіти облдержадміністрацій, а відтепер – також із дозволу департаментів цих місцевих держорганів.

Зміни торкнулися й деяких обов‘язків закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Віднині заклади, направляючи учнів, слухачів для проходження навчання та практики на наданих підприємствами робочих місцях, мають попередньо подавати цим підприємствам списки учнів, слухачів, не пізніше ніж за 2 тижні до початку виробничого навчання чи практики (було – за 1 тиждень).

Є ще така новація. У п. 18 Порядку № 992 передбачено, що 50 % нарахованого учням заробітку можна направляти на рахунок навчального закладу для здійснення ним своєї статутної діяльності, зміцнення матеріально-технічної бази, соцзахист учнів тощо.

Відтепер ці кошти можна використовувати інакше, тобто в межах до 15 % цього заробітку (звісно, що 50%-вого) спрямовувати на преміювання майстрів виробничого навчання, педагогів професійного навчання за безпосередню підготовку учнів, якісну організацію та виконання освітніх програм із виробничого навчання та виробничої практики відповідно до особистого внеску в загальні результати роботи.

Нагадаємо: подібне рішення щодо використання 50 % заробітку із зазначеною метою має бути передбачене в договорі між закладом та підприємством, де учні проходитимуть виробниче навчання чи практику, як додаткові зобов‘язання підприємства із зазначенням підстав та доцільності.

Щодо учнів та слухачів, то відповідно до п. 17 Порядку № 992 їм за період виробничого навчання та практики нараховується заробіток згідно з установленими системами оплати праці за нормами та розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок.

Постанова КМУ від 03.04.19 р. № 281 набула чинності з 10.04.19 р. («Урядовий кур‘єр» від 10.04.19 р. № 69).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали