Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості встановлення роздрібної ціни на тютюнові вироби

10.10.2019 2113 0 0

Продаж сигарет (з фільтром та без фільтру) та цигарок у роздрібній мережі здійснюється за цінами, не вищими за максимальні роздрібні ціни (далі – МРЦ), збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Тобто до вартості пачки сигарет чи цигарок, не вищої за МРЦ (100%), додається акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 5% вказаної вартості. Вартість пачки сигарет (цигарок), вище якої не дозволена її реалізація, можна отримати шляхом множення МРЦ (вказану на пачці) на 1,05.

Продаж інших тютюнових виробів у роздрібній мережі здійснюється за цінами, рівень яких визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням податку на додану вартість, акцизного податку (крім акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів), та акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що становить 5% вказаної вартості.

Детально про округлення розрахунків під час продажу тютюну читайте у  ІПК від 02.08.2018 р. №3395/6/99-99-14-05-01-15/ІПК. У разі порушення цих обмежень на торговців тютюном чекатимуть  штрафи, передбачені ст. 17 Закону №481. Наразі штраф становить 100% вартості проданого алкоголю чи тютюну з порушенням але не менше 10000 гривень.

kherson.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали