• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оплата медвиробів через платіжні системи: коли застосовувати РРО?

25.02.2020 61 0 0

Читайте за темою:

Оплата за товар через платіжні системи: чи потрібно РРО?
 

 

Підприємці – платники єдиного податку другої – третьої груп, які реалізують медвироби, повинні при розрахунку з покупцями застосовувати РРО незалежно від обсягу свого доходу в календарному році (підстава – абзац четвертий п. 296.10 Податкового кодексу).

ДПС в Індивідуальній податковій консультації від 31.01.20 р. № 398/6/99-00-05-04-01-06/ІПК відповіла на запитання підприємця-єдинника, чи треба застосовувати РРО, якщо оплата від покупців виробів медичного призначення надходить у безготівковій формі, шляхом переказу грошей через платіжні  системи: «Приват24», «Монобанк», Liqpay, Portmone?

І традиційно податківці відповіли, що підприємець і в цьому випадку повинен застосовувати РРО. 

Проте на практиці такий підхід викликає чимало запитань. Одне з них: коли пробити чек РРО, якщо оплата пройшла після закінчення робочого дня?

Адже реєстрація продажу товарів, отримання грошей проводиться через РРО одночасно з проведенням розрахункової операції (п. 5 розд. ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.16 р. № 547). А виходячи з визначення поняття «розрахункова операція» чек має бути сформований у мить, коли отримано оплату через «Приват24», 
«Монобанк», Liqpay, Portmone.

Податківці роз'яснюють, що при такій оплаті розрахунковий документ треба роздрукувати на підставі виписки банку (ЗІР, категорія 109.02). 

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали