Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оформлення дисциплінарного стягнення щодо відсутнього на роботі держслужбовця

14.09.2020 59 0 0

Нацдержслужби роз’яснило питання щодо строків ухвалення рішення про накладення дисциплінарного стягнення (чи закриття дисциплінарного провадження) на держслужбовця, відсутнього на службі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або відпусткою чи відрядженням. 

Так, відповідно до ст. 69 Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889) результатом розгляду дисциплінарної справи є подання дисциплінарної комісії, яке має рекомендаційний характер для суб’єкта призначення.

Суб’єкт призначення протягом 10 календарних днів (далі – к. д.) зобов’язаний прийняти рішення на підставі подання дисциплінарної комісії або надати вмотивовану відмову протягом цього строку.

Рішення оформлюється відповідним актом суб’єкта призначення.

Водночас відповідно до ч. 4 ст. 74 Закону № 889 дисциплінарне стягнення не може бути застосоване під час відсутності держслужбовця на службі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, перебуванням його у відпустці або у відрядженні.

Крім того, ч. 1 ст. 75 Закону № 889 встановлено, що перед накладенням дисциплінарного стягнення суб’єкт призначення має отримати від держслужбовця, який притягається до дисциплінарної відповідальності, письмове пояснення.

Отже, рішення про накладення на держслужбовця дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження приймається суб’єктом призначення з урахуванням викладених положень Закону № 889 впродовж 10 к. д., наприклад шляхом проставлення резолюції суб’єкта призначення на поданні дисциплінарної комісії. Оформлення відповідного рішення (видання наказу або розпорядження) щодо держслужбовця, відносно якого ініційовано дисциплінарне провадження, здійснюється після закінчення періоду його тимчасової непрацездатності, часу перебування у відпустці або у відрядженні.

Роз’яснення Нацдержслужби від 23.07.20 р. № 103-р/з.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали