Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Обкладення ПДФО новорічних подарунків

15.12.2020 420 0 1

Об’єктом обкладення ПДФО особи-резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (пп. 163.1.1 Податкового кодексу, далі – ПК). Водночас пп. 165.1.39 ПК передбачено, що не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу вартість подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) у частині, що не перевищує 25 % мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року (далі – МЗП), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. 

Отже, якщо платник ПДФО отримав новорічні подарунки вартістю, яка:

  • не перевищує 25 % МЗП, то їхня вартість не входить до його оподатковуваного доходу;
  • перевищує 25 % МЗП, тоді сума перевищення включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Звертаємо увагу: якщо новорічні подарунки планується дарувати у 2020 році (тобто нарахування такого доходу відбудеться цього року), то вартість неоподатковуваних подарунків обчислюватиметься виходячи з МЗП, установленої на 01.01.20 р., а якщо у 2021 році, то з нового розміру МЗП, установленого на 01.01.21 р.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ затверджено наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі – Порядок № 4). Згідно з Довідником ознак доходів (додаток до Порядку № 4) вартість подарунків, яка не перевищує встановленого співвідношення до МЗП (у розрахунку на місяць), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі, відображається у формі № 1ДФ з ознакою доходу «160».

Якщо вартість подарунків перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення відображається у формі № 1ДФ з ознакою доходу «126».

www.dp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали