Про відшкодування земельного податку та екологічного податку
20.03.2018 3180 0 1
Лист Державної казначейської служби України
від 09.01.18 р № 16-09 / 25-591
Про відшкодування земельного податку та екологічного податку
<...>
Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України визначено, що екологічний податок - це загальнодержавний обов'язковий платіж, який стягується з фактичних обсягів викидів в атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, які тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року.
Земельний податок - це обов'язковий платіж, який стягується з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Частинами 1 і 2 статті 796 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, який прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму.
У договорі найму сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, яка передається наймачеві. Якщо розмір земельної ділянки у договорі не визначений, наймачеві надається право користування усією земельною ділянкою, якою володів наймодавець.
Плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою (стаття 797 Кодексу).
Відповідно до статті 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» укладений сторонами договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати типовому договору оренди відповідного майна. За згодою сторін у договорі оренди можуть бути передбачені й інші умови.
Примірний договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю затверджений наказом Фонду державного майна України від 23.08.2000 р № 1774 «Про затвердження договорів оренди», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.12.2000 за № 931 / 5152 (далі - Примірний договір).
Пунктом 1.1 Примірного договору встановлено, що балансоутримувач забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт будівлі, а також утримання прибудинкової території, а орендар приймає участь у витратах балансоутримувача на виконання зазначених робіт пропорційно займаної ним площі в цій будівлі, якщо інше не випливає з характеру послуг, наданих балансоутримувачем за даним договором.
Таким чином, якщо в договорі про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю передбачено відшкодування земельного податку та екологічного податку, то орендарем здійснюється відшкодування таких витрат орендодавцю.
З огляду на те що плата за оренду майна бюджетних установ відноситься до підгрупи 3 групи 1 власного надходження бюджетних установ, то всі розрахунки здійснюються через спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий за вказаною групі власних надходжень.
Заступник Голови А. Грубіян
Коментарі до матеріалу