• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Щодо включення до бази оподаткування єдиним податком суми безнадійної кредиторської заборгованості

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.05.2016 № 11405/6 / 99-99-12-02-03-15

Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо включення до бази оподаткування єдиного податку суми кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, повідомляє.

Товариство поінформувало, що з 01.07.2013 року є платником єдиного податку третьої групи без сплати ПДВ, з 31.12.2013 має кредиторську заборгованість по невиплаченим дивідендам, нарахованим під час перебування Товариства на загальній системі оподаткування.

Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку третьої групи визначений ст. 292 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  (далі – Кодекс). Для юридичної особи доходом є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 Кодексу (частина друга п.292.1 ст.292 Кодексу).

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, також включається  сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (п.292.3 ст.292 Кодексу). При цьому датою отримання доходу є дата списання такої кредиторської заборгованості (п.292.6 ст.292 Кодексу).

Враховуючи зазначене, для цілей оподаткування сума кредиторської заборгованості має бути списана у податковому (звітному) періоді, у якому сплив строк її позовної давності.

Сума списаної кредиторської заборгованості включається до доходу, що підлягає оподаткуванню єдиним податком за ставкою, діючою на дату її списання (у 2016 році – 5 відс.), у податковому (звітному) періоді, у останньому кварталі якого така заборгованість була списана (перший квартал, півріччя, три квартали, рік).  

 

 

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали