• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Щодо списання дебіторської та кредиторської заборгованостей

У листі ГУ ДФС у м. Києві від 24.06. 2016 № 14402/10/26-15-11-01-18 розглянуто питання щодо списання дебіторської та кредиторської заборгованості.

Податківці нагадали, що cписанню підлягає саме безнадійна заборгованість, що відповідає одній із ознак , визначених пп. 14.1.11 ПКУ.

Ст. 192 розділу V Кодексу не передбачено підстав для коригування ПДВ по операціях зі списання заборгованостей та чинною формою податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, із змінами та доповненнями, також не передбачено окремого рядка для відображення коригування ПДВ по таких операціях.

Тому, з метою виключення зі складу податкового кредиту суми ПДВ, яка визначена по операціях зі списання дебіторської, кредиторської  заборгованостей, є можливість подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ того періоду, в якому виникла така заборгованість.

Також у листі розглянуто питання списання заборгованості у разі прощення боргу.

Фіскали зауважують, що товари/послуги на дату списання боргу набувають статусу безоплатно наданих. При цьому коригування податкових зобов’язань продавця не відбувається, оскільки операції з безоплатного постачання товарів/послуг згідно з підпунктами 14.1.185 та 14.1.191 ПКУ належать до операцій з постачання товарів/послуг та є об’єктом оподаткування.

Разом з тим, платник податку – покупець повинен відкоригувати податковий кредит, оскільки оплата за поставлені товари/ послуги так і не відбувається.

При цьому таке коригування відбувається на дату списання боргу та здійснюється на підставі бухгалтерської довідки.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали