Про право контролюючих органів вимагати обов’язкове нарахування мінімальної заробітної плати та утримання ПДФО
ГУ ДПС у Вінницькій області зауважує, що відповідно до ст. 1 Закону від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108) заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Згідно з ст. 3 Закону № 108 мінімальна заробітна плата (далі – МЗП) – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.
МЗП є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності ТА господарювання та фізосіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
Гарантії забезпечення МЗП визначено ст. 31 Закону № 108.
Джерелом коштів на оплату праці працівників госпрозрахункових підприємств є частина доходу та інші кошти, одержані внаслідок їх господарської діяльності (ст. 4 Закону № 108).
Оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов’язань щодо оплати праці (ст. 15 Закону № 108).
Статтею 35 Закону № 108 передбачено, що контроль за додержанням законодавства про оплату праці здійснюють:
- центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю;
- податкові органи.
Ураховуючи те, що МЗП є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання, то контролюючі органи мають право здійснювати контроль за її нарахуванням, утриманням з її розміру ПДФО.
ГУ ДПС у Вінницькій області
Коментарі до матеріалу