Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Щодо перереєстрації РРО у зв'язку зі зміною назви адреси його використання

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.04.2016 р. № 8277/6/99-99-22-07-03-15

Щодо перереєстрації реєстратора розрахункових операцій у зв’язку зі зміною назви адреси його використання

Державна фіскальна служба України розглянула лист від 14.03.2016 р. щодо перереєстрації реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) у зв’язку зі зміною назви адреси його використання і повідомляє.

1. Згідно із п. 4 розділу другого Порядку реєстрації та застосування РРО, що використовується для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 р. № 417 (далі - Порядок), суб'єкт господарювання подає до органу ДФС заяву встановленої форми та документи, в число яких входить копія документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО. Після проведення реєстрації РРО контролюючий орган надає суб'єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО, що засвідчує реєстрацію РРО в органі ДФС. У реєстраційному посвідченні (на підставі поданих суб'єктом господарювання документах на господарську одиницю) вказується інформація про господарську одиницю, для якої призначений РРО. Зокрема. вказується адреса господарської одиниці. РРО може застосовуватись тільки в тій господарській одиниці, яка зазначена в реєстраційному посвідченні.

На виконання Закону України від 09.04.2015 р. № 317-VIII "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (далі - Закон № 317) в Україні відбувається зміна назв вулиць та населених пунктів.

З власної ініціативи або у разі необхідності (продаж, дарування тощо) власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулись зміни у назві вулиці (проспекту, провулку тощо), відповідно до законодавства має право самостійно (або уповноважити на це іншу особу за довіреністю) звернутись до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку із зміною назви чи перейменування вулиці (проспекту, провулку тощо).

У разі зміни даних щодо правовстановлюючих документів суб'єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні, суб'єкт господарювання згідно із Порядком протягом п'яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, подає до органу ДФС за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою "Перереєстрація" із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.

Таким чином, якщо органами виконавчої влади чи місцевого самоврядування прийнято рішення про перейменування вулиці чи інших топонімів (географічних назв), внаслідок чого змінюється адреса господарської одиниці, власник відповідного приміщення має привести свої установчі документи у відповідність із Законом N 317. Після внесення змін до документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, має бути проведена перереєстрація РРО.

2. Законом № 317 не встановлено кінцевих термінів внесення змін до правовстановлюючих документів.

3. Законами України від 09 квітня 2015 року № 317-VIII "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" та від 06 липня 1995 року № 265 Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг  не встановлена відповідальність суб'єктів господарювання у разі не внесення змін до правовстановлюючих документів, в тому числі до документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО.

Перший заступник Голови                                                                       С. В. Білан

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали