Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Про осіб із інвалідністю роботодавці звітують двічі

14.01.2020

Роботодавці інформують про виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

По-перше, подають щороку до 1 березня відділенню Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю форму № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» відповідно до наказу Мінсоцполітики від 10.02.2007 р. № 42.

По-друге, щомісячно подають до ДПС звіт з ЄСВ, в якому зазначають працівників, яким встановлена інвалідність, та суми нарахованої зарплати працюючим особам з інвалідністю.


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.10.2019 р. № 17976/0/2-19/29

(Витяг)

Міністерство соціальної політики розглянуло звернення стосовно застосування норм законодавства щодо нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю та повідомляє.

Відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (далі - Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо у роботодавця працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік визначається відповідно до пункту 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 р. № 286.

Згідно з частиною п'ятою статті 19 Закону виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичною особою, яка використовує найману працю, осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним.

Відповідно до пункту 4 Порядку зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць, визначеного статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 70, розгляд питання щодо зарахування кількості робочих місць для влаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць за звітний період підприємствам, установам, організаціям, фізичним особам, які використовують найману працю, та господарським об'єднанням, до складу яких входять підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, проводиться територіальним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів протягом 30 календарних днів після подання звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Такі звіти подаються роботодавцями щороку до 1 березня, наступного після звітного періоду, відділенню Фонду соціального захисту інвалідів відповідно до наказу Мінсоцполітики від 10.02.2007 р. № 42 «Про затвердження форми звітності № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» та Інструкції щодо заповнення форми звітності № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів».

Крім того, роботодавці відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» і Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435, щомісячно подають до Державної податкової служби України звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна)), в якому зазначаються середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період, у тому числі працівників, яким відповідно до законодавства встановлено інвалідність, та суми нарахованої заробітної плати працюючим особам з інвалідністю.

Разом з тим відповідно до пункту 24 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 р. № 1317 (зі змінами), медико-соціальні експертні комісії надсилають повідомлення щодо групи та причини інвалідності за місцем роботи особи, яку визнано особою з інвалідністю.

Форму повідомлення підприємству, установі, організації про результати огляду медико-соціальною експертною комісією, у якій зазначається дата огляду особи, група інвалідності та її причина, затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 30.07.2012 р. № 577.

З огляду на зазначене, що стосується осіб, які отримали інвалідність, перебуваючи у трудових відносинах із роботодавцем, то виконання нормативу робочих місць для їх працевлаштування зараховується роботодавцю із дати встановлення особі інвалідності, щодо осіб з інвалідністю, які працевлаштовуються, - з першого дня їх працевлаштування.

Міністр

Ю. Соколовська

Коментарі до матеріалу
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
12.05.2025
Як виправити помилки у рядках щодо кількості працюючих при поданні додатка 4ДФ з типом «Звітний новий»/«Уточнюючий»
Як платник податків може виправити помилку, допущену у рядках «Працювало за трудовими договорами» та/або «Працювало за цивільно-правовими договорами» при поданні додатка 4ДФ до Розрахунку з типом «Звітний новий»/«Уточнюючий»? Більше за темою: Міс...
12.05.2025
Як заповнити заяву на отримання ліцензії у разі зберігання пального для власного споживання у ємностях, що не є стаціонарними резервуарами
Яким чином заповнюється п. 7 «Адреса місця зберігання пального» при поданні заяви на отримання ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки по місцю зберігання пального яке є земельною ділянкою виключно для потреб власного спо...
12.05.2025
За ФОП-єдинника ЄСВ сплачує роботодавець за сумісництвом: чи потрібно сплачувати ще і ЄСВ за себе
Чи звільняється ФОП – платник ЄП третьої групи від сплати єдиного внеску у розмірі мінімального страхового внеску за себе, якщо на роботі за сумісництвом йому нараховують мінімальну заробітну плату та сплачують єдиний внесок у розмірі 22 %, а за основним місцем роботи зараз нарахувань немає? ...
Кращі матеріали