Держслужба фінмоніторингу розмістила на своєму офіційному сайті в розділі «Фінансовий моніторинг» – «Технології» – «Для банківських установ» (https://cutt.ly/pyvz1lW) інформацію про практичне виконання банками своїх обов’язків згідно із Законом від 06.12.19 р. № 361-IX (далі – Закон № 361).
Зокрема, Держфінмоніторинг роз’яснив, за якою формою та з якими кодами передається інформація про порогові та підозрілі фіноперації або діяльність клієнтів банків.
Суб’єктам господарювання варто взяти собі на замітку, яку конкретно інформацію про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) моніторять банки і про що вони повідомляють Держфінмоніторинг.
Нагадаємо, що суб’єкти первинного фінмоніторингу (зокрема, банки) зобов’язані повідомляти Держфінмоніторинг про розбіжності між відомостями про КБВ клієнта, що містяться в ЄДРПОУ і виявлені при належній перевірці клієнта згідно з пп. «г» п. 8 ч. 2 ст. 8 Закону № 361. Для юрособи КБВ – це будь-яка фізособа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юрособи (у т. ч. через ланцюг контро¬лю/володіння) (п. 30 ч. 1 ст. 1 Закону № 361).
Отже, Держфінмоніторинг рекомендує банкам, які виявили відмінності у відомостях про КБВ клієнтів, надавати йому таку інформацію.
1. Дані про банк:
2. Інформація про юрособу, за якою виявлено розбіжності між відомостями про КБВ, зокрема:
3. Коментар до виявленої розбіжності між відомостями про КБВ (за наявності).
4. Інформація про КБВ (контролера) юрособи за даними банку, зокрема:
Від редакції: наказ Держстату від 30.12.13 р. № 426 втратив чинність, з 08.01.20 р. діє наказ Держстату від 08.01.20 р. № 32.