• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нюанси оподаткування роялті резидента

ред. Uteka.ua

03.01.2017 1005 0 0

Фахівці органів ДФС у Закарпатській області роз’яснюють як оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором доходи у вигляді роялті, отримані фізичною особою-резидентом за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності.

Платником податку на доходи фізичних осіб є фізична особа-резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у пп. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ). Термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у вигляді роялті. Роялті оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування дивідендів, за ставкою 18%.

Будь-який резидент, що нараховує дивіденди (роялті), включаючи того, який сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, що відрізняється від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (роялті). Доходи у вигляді роялті остаточно оподатковуються під час їх виплати за їх рахунок.

Крім того, об’єктом оподаткування військовим збором (1,5%) є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.

Отже, доходи у вигляді роялті, отримані фізичною особою-платником податку за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.

Джерело: http://zak.sfs.gov.ua/media-ark/news-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали