Чи необхідно у табелі обліку робочого часу передсвяткові дні табелювати, як такі, що на годину скорочені в умовах воєнного стану?
Інспектором праці Яною Ковальовою надано роз’яснення пану Віктору, який звернувся з питаннями: Чи необхідно у табелі обліку робочого часу передсвяткові дні табелювати, як такі, що на годину скорочені в умовах воєнного стану? Якою є компенсація працівнику за роботу у вихідний день?
Відповідно до частини шостої статті 6 Закону України від 15 березня 2022 року №2136 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 КЗпП України щодо скорочення тривалості роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів. Таким чином, у табелі обліку робочого часу передсвяткові дні не проставляються на годину менше.
Щодо компенсації працівнику за роботу у вихідний день, то Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01 липня 2022 року № 2352-IX внесено зміни до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року №2136, а саме у частині шостій статті 6 з переліку статей, норми яких не застосовуються у період дії воєнного стану, вилучено статтю 72 Кодексу законів про працю України, що регламентує компенсацію за роботу у вихідний день. Тобто робота у вихідні дні має компенсуватись, як і у мирний час, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі відповідно до статті 107 зазначеного Кодексу.
https://smu.dsp.gov.ua
Коментарі до матеріалу