Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи потрібно подавати нове повідомлення про КІК, якщо резидент збільшує розмір частки в активах

17.05.2024 14 0 0

Чи потрібно фізособі-резиденту – контролюючій особі подавати до контролюючого органу нове повідомлення про набуття участі у контрольованих іноземних компаніях (далі – КІК), якщо вона вже здійснює фактичний контроль, але збільшує розмір частки в активах іноземної юридичної особи?

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що згідно з пп. 392.1.3 Податкового кодексу (далі – ПК) під часткою в іноземній юридичній особі розуміються корпоративні права, права в утворенні без статусу юрособи, до активів якої входить частка у юрособі, чи будь-які інші аналогічні права та/або правомочності, що надають фізичній або юридичній особі право:

а) впливу на відповідну частку голосів у вищому органі управління іноземної юрособи (загальних зборах акціонерів, учасників або іншому аналогічному органі), та/або

б) на отримання відповідної частини прибутку іноземної юридичної особи, та/або

в) блокування рішення про розподіл частини прибутку іноземної юридичної особи, та/або

г) на отримання відповідної частини активів іноземної юридичної особи у разі її ліквідації або припинення.

У разі якщо відповідно до належного фізичній особі розміру частки обсяги прав, передбачені пп. «а»–«в» пп. 392.1.3 ПК, є різними, для цілей ПК приймається найбільше значення такої частки.

Підпунктом 392.5.5 ПК, зокрема встановлено, що фізична особа – резидент України зобов’язана повідомляти контролюючий орган про:

  • кожне безпосереднє або опосередковане набуття частки в іноземній юридичній особі або початок здійснення фактичного контролю над іноземною юрособою, що призводить до визнання такої фізособи контролюючою особою відповідно до вимог ст. 392 ПК;
  • заснування, створення або набуття майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юрособи;
  • кожне відчуження частки в іноземній юрособі або припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юрособою, що призводить до втрати визнання такої фізособи контролюючою особою відповідно до вимог ст. 392 ПК;
  • ліквідацію або відчуження майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юрособи.

Повідомлення надсилається до контролюючого органу протягом 60 днів з дня такого набуття (початку здійснення фактичного контролю) або відчуження (припинення фактичного контролю).

Форма Повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи затверджена наказом Мінфіну від 22.09.2021 № 512, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 22.11.2021 за № 1525/37147.

Ураховуючи викладене, фізособі-резиденту – контролюючій особі, яка вже здійснює фактичний контроль, однак збільшує розмір частки в активах іноземної юридичної особи, потрібно, по факту набуття таких прав щодо збільшення частки, подавати до контролюючого органу Повідомлення у строки, передбачені пп. 392.5.5 ПК.

ГУ ДПС в Івано-Франківській області


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали