Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ППР по земподатку не вручено особисто: чи будуть санкції за несвоєчасну сплату?

Чи передбачена відповідальність за несвоєчасну сплату фізособою земельного податку та орендної плати, якщо контролюючим органом податкове повідомлення-рішення не вручено особисто фізичній особі (під розписку) або відправлено без повідомлення про вручення (залишено у поштовій скриньці), і як визначити в такому випадку термін сплати ?

Фіскали в ЗІР, категорія 112.07 нагадали: плата за землю фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. 287.5 ПКУ).

Якщо податкове повідомлення-рішення вручено особисто фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про вручення і фізична особа не сплатила плату за землю в певні ПКУ терміни, то такій фізособі нараховується штраф і пеня в залежності від кількості днів затримки сплати узгодженої суми грошового зобов'язання по земельному податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем ​​граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні по ПКУ.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем ​​строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем ​​строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу (п. 126.1 ПКУ).

Якщо податкове повідомлення-рішення не вручено фізичній особі чи надіслано листом без повідомлення про вручення, то контролюючий орган нараховує платнику суму земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності без застосування штрафних санкцій та пені.
 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали