Новації для власників РРО
08.01.2017 443 0 0
Підприємці – платників єдиного податку 1-3 груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів».
Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України.
За повідомленням Міністерства фінансів України на офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/minfin.gov.ua/?fref=ts 29.12.2016, Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) буде затверджений у 1 кварталі ц.р.: «У платників податків виникло багато питань щодо застосування РРО для технічно складних побутових товарів. Звертаємо Вашу увагу, зазначені норми НЕ застосовуватимуться з 01 січня 2017 року, а лише після визначення переліку товарів. Перелік товарів, які підлягатимуть застосуванню РРО, має встановити Кабінет Міністрів до 31.03.2017. Протягом цього періоду штрафні санкції застосовуватися не будуть. УВАГА! Наголошуємо, що це має бути окремий Перелік з метою застосування РРО, який не пов’язаний зі схожим Переліком з метою гарантійного ремонту (постанова КМУ від 11 квітня 2002 р. № 506). Під час розробки будуть проведені консультації з громадським суспільством та експертами»
Також нагадуємо, що з грудня 2016 року оновлений Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, які дозволені до використання суб’єктами господарювання усіх форм власності (наказ Державної фіскальної служби України від 14.12.2016 №1019). З реєстром та коментарем до нього можна ознайомитись за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri-...
З 17 грудня 2016 року суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з купівлі – продажу готівкової іноземної валюти, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. За незастосування РРО передбачено застосування фінансових санкцій та накладення адміністративного штрафу. Позицію Національного банку України з даного приводу можна прочитати тут: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...
Джерело: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...
Коментарі до матеріалу