• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Новорічна сплата податків: в 2020 без боргів

23.12.2019 469 0 0

Граничний строк для сплати податків не переноситься, їх слід сплачувати на передодні.

Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не своєчасно сплаченим (п.31.1 ст. 31 Податкового кодексу України (далі - Кодекс)).

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Кодексом (п.57.1 ст. 57 Кодексу).                                                                                         

Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо. (пп. 31.3 ст. 31 Кодексу).

Підпунктом 49.20 ст. 49 Кодексу встановлено, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

При цьому, окремо норми щодо перенесення граничного терміну сплати податкового зобов’язання не передбачено.

Отже, граничні терміни сплати податків і зборів (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) не переносяться. Якщо останній день строку їх сплати припадає на вихідний або святковий день -  податкові зобов’язання необхідно сплатити напередодні встановленого граничного терміну.

officevp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали