Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Деякі нюанси застосування КЕКВ та проведення закупівель за бюджетні кошти

23.07.2019 1073 0 0

Лист Держказначейства

від 31.05.19 p. № 16-07-07/9568

За якими КЕКВ здійснює видатки Департамент охорони здоров’я?

Заклад охорони здоров’я (далі – ЗОЗ) – це юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників (Закон від 19.11.92 р. № 2801-XII «Основи законодавства України про охорону здоров’я»).Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333 (далі – Інструкція № 333), видатки ЗОЗ, що утримуються за рахунок бюджетних коштів (крім ЗОЗ, видатки на які передбачені ст. 87 Бюджетного кодексу, далі – БК), здійснюються за кодами 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку» та 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Згідно з пп. 2.2.8 Інструкції № 333, якщо розпорядник бюджетних коштів є безпосереднім виконавцем програм та заходів, то видатки здійснюються за відповідними КЕКВ бюджету залежно від виду витрат та суті платежу. Тобто Департамент охорони здоров’я є головним розпорядником бюджетних коштів і не відноситься до ЗОЗ. Він має здійснювати видатки за повною економічною класифікацією видатків бюджету залежно від економічної суті платежу.

Для обліку операцій із безплатного передання та отримання запасів слід керуватися гл. 3 «Облік запасів» Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Мінфіну від 29.12.15 р. № 1219.

https://www.treasury.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали