Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нерухомість на неоформленій землі

11.08.2020 178 0 0

Обов’язок зі справляння плати за землю настає у власників земельних ділянок та/або землекористувачів з дня виникнення права власності або права користування земельними ділянками (п. 287.1 ст. 287 ПКУ).

Таким чином, якщо відповідне право на земельну ділянку підприємством не оформлено, обов’язок із декларування плати за землю за таку земельну ділянку у нього не виникає. У разі набуття підприємством права власності на земельну ділянку та надання її та/або нерухомого майна, що знаходиться на такій земельній ділянці, в оренду звільнення, передбачене пп. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ, з 01.07.2020 р. на таку земельну ділянку не поширюватиметься.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.07.2020 р. № 2838/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

Державна податкова служба України на звернення щодо плати за землю, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що перебуває на третій групі спрощеної системи оподаткування та є власником нежилих приміщень у багатоквартирному будинку, який знаходиться у віданні та на балансі комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва».

Основним видом діяльності Товариства є «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна».

Товариство, посилаючись на норми чинного законодавства та Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», відповідно до якого з 1 липня 2020 року набирає чинності нова редакція п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу щодо звільнення платників єдиного податку від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку)), запитує про наявність у нього обов’язку із справляння земельного податку за земельну ділянку, щодо якої не оформлено відповідне право та на якій розташовані об’єкти нерухомості, що надаються Товариством в оренду.

Кодекс визначає, що плата за землю справляється у двох формах - земельний податок із власників та постійних користувачів земельних ділянок (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), а також орендної плати за надання у строкове користування земельні ділянки державної або комунальної власності (п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Обов’язок із справляння (яке передбачає декларування та сплату зобов’язань) плати за землю настає у власників земельних ділянок та/або землекористувачів з дня виникнення права власності або права користування земельними ділянками (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).

Таким чином, якщо відповідне право на земельну ділянку Товариством не оформлено, обов’язок із декларування плати за землю за таку земельну ділянку у нього не виникає.

При цьому, Товариству відповідно до положень Земельного та Цивільного кодексів України необхідно врегулювати із суб’єктом, який є власникоком/балансоутримувачем будинку та здійснює управління будинком, порядок нарахування та внесення плати за користування земельною ділянкою під будинком, в якому розташоване приміщення, що перебуває у власності Товариства.

У разі набуття Товариством права власності на земельну ділянку та надання її та/або нерухомого майна, що знаходиться на такій земельній ділянці, в оренду, звільнення, передбачене п.п. 4 п. 297.1 ст.297 Кодексу з 01.07.2020, на таку земельну ділянку не поширюватиметься.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали