Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Недопуск до перевірки: використання права чи сумнів у власній правоті

05.06.2019

Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок здій здійснюється відповідно до ст.81 Податкового кодексу України (далі- Кодекс).

Абзацом 5 п. 81.1 ст. 81 Кодексу передбачені підстави, за наявності яких платник податків має право не допустити до перевірки посадових (службових) осіб.

Непред'явлення або не надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків переліку документів, зокрема направлення на проведення такої перевірки, копії наказу про проведення перевірки, службових посвідчень осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цією статтею, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.

Відповідно до пп. 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 Кодексу відмова платника податків від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу може бути підставою для застосування адміністративного арешту майна.

Адміністративний арешт майна є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків а також повноважень контролюючих органів, визначених законом.

З метою застосування адміністративного арешту майна контролюючий орган має встановити такі обставини:

  • наявність законних підстав для проведення документальної чи фактичної перевірки або допуску посадових осіб контролюючого органу (дотримання ст. 77-78, 80-81 Кодексу);
  • наявність відмови платника податків від проведення документальної чи фактичної перевірки або допуску посадових осіб контролюючого органу (дотримання п. 81.2 ст. 81 Кодексу щодо фіксації факту такої відмови або допуску).

За умови встановлення вищевказаних обставин податковий орган має право перейти до реалізації повноважень визначених п. 94.6 ст. 94 Кодексу. Зокрема, керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення про застосування арешту майна платника податків, яке надсилається:

  • платнику податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна;
  • іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебуває майно такого платника податків, з вимогою тимчасово зупинити його відчуження.

А також шляхом подання заяви звернутися до суду щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.

При цьому, можливе застосування арешту майна (як повний, так і умовний) та арешту коштів і зупинення видаткових операцій.

Тож використовуючи своє право на не допуск до перевірки податківців пильнуйте за дотриманням норм податкового законодавства та  зважайте на можливі наслідки.

officevp.sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
08.05.2025
Як на підприємстві створити комісію з питань охорони праці
Основним завданням Комісії з питань охорони праці є захист законних прав та інтересів працівників у галузі охорони праці. Рішення Комісії оформлюється протоколом і має рекомендаційний характер. З метою забезпечення пропорційної участі працівників у вирішенні будь-яких п...
08.05.2025
Порядок зняття з обліку ФО – суб’єктів незалежної професійної діяльності
Щоб бути офіційно знятим з обліку, треба подати заяву до податкової служби за місцем податкового обліку за формою № 8-ОПП. До заяви обов’язково додаються документи, що підтверджують припинення діяльності або зміну її форми. Фізична особа, яка здійснювала незалежну професійну діяльність (наприк...
08.05.2025
Перенесення декретних відпусток: що має знати роботодавець
Вагітні жінки, які працюють, можуть переносити невикористані дні відпустки. Відповідно до Закону від 13.07.2023 №3238-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами» вагітні жінки, які працюють,...
Кращі матеріали