Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Не зазначено код ознаки у зведеній ПН: як виправити цю помилку?

16.05.2019 1807 0 0

В Індивідуальній податковій консультації від 18.04.19 р. № 1671/6/99-99-15-03-02-15/ІПК ДФС (далі – ІПК № 1671) розглянуто, зокрема, особливості виправлення помилок у зведених податкових накладних (далі – ПН), оформлених на безперервні або ритмічні постачання товарів (послуг) згідно з п. 201.4 та п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК).

Нагадаємо, що у графі «Зведена податкова накладна» зазначається код її ознаки – «4». Згідно з роз'ясненням ДФС, викладеним в ІПК № 1671, код ознаки не є обов'язковим реквізитом зведеної ПН, проте свідчить про окремий характер операцій, за результатами яких складається така ПН і визначаються податкові зобов'язання з ПДВ.

Далі ДФС згадує норму п. 44.1 ПК – про те, що платник податків не має права відображати в декларації операції, не підтверджені первинними документами. Зведена ПН, у якій не зазначено код її ознаки, не відповідає суті здійсненої операції та первинним (бухгалтерським) документам.

Таку помилку, як відсутність коду ознаки у зведеній ПН, на думку ДФС, потрібно виправити таким чином:

  • постачальник повинен оформити розрахунок коригування (далі – РК), щоб вивести в нуль показники помилкової зведеної ПН (тобто РК з кодом причини коригування «103»),
  • скласти правильну ПН на дату виникнення податкових зобов'язань.

Як бачимо, в ІПК № 1671 ДФС не вважає відсутність коду ознаки у зведеній ПН помилкою у реквізитах заголовної частини ПН. І не допускає можливості виправити її шляхом оформлення тільки одного РК згідно з п. 22 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307. Таке саме роз'яснення міститься в ЗІР (категорія 101.15).

Завважимо, що спосіб виправлення помилки в зведеній ПН, запропонований ДФС, крім несвоєчасної реєстрації та штрафу за неї може призвести також до виникнення показника ∑Перевищ.

Тому якщо помилка виявлена не відразу і РК для анулювання ПН буде зареєстрований не в одному періоді зі зведеною ПН, ми рекомендуємо спочатку оформити правильну зведену ПН, а потім РК з типом причини «20» для анулювання неправильної ПН

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали