Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Не проставили в ПН позначку імпортованого товару: що з податковим кредитом

05.02.2019 1248 0 0

Враховуючи те, що позначка ознаки імпортного товару не включена до переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної, який встановлено п. 201.1 ПКУ, а її наявність не створює перешкод для ідентифікації здійснення операції заповнення (або не заповнення) графи 3.2 розділу Б податкової накладної не впливатиме на право відображення податкового кредиту з ПДВ у покупця таких товарів (за умови правильного заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної, її реєстрації в ЄРПН та дотримання інших вимог ПКУ щодо формування податкового кредиту).


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 30.01.2019 р. № 319/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо можливості включення до податкового кредиту суми ПДВ згідно податкової накладної, у якій в графі 3.2 розділу Б відсутня позначка «X», у разі постачання товару, ввезеного на митну територію України та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Порядок формування податкового кредиту з ПДВ визначено статтею 198 ПКУ.

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податковими накладними/розрахунками коригуванні до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 ПКУ.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПКУ податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 січня 2016 року за № 137/28267 (далі - Порядок № 1307).

Згідно із пунктом 16 Порядку №1307 у разі постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 розділу Б податкової накладної проставляється позначка «X». Графа 3.2 заповнюється на всіх етапах постачання товару.

Враховуючи те, що позначка ознаки імпортованого товару не включена до переліку обов'язкових реквізитів податкової накладної, який встановлено пунктом 201.1 статті 201 ПКУ, а її наявність не створює перешкод для ідентифікації здійсненної операції заповнення (або не заповнення) графи 3,2 розділу Б податкової накладної не впливатимуть на право відображення податкового кредиту з ПДВ у покупця таких товарів (за умови правильного заповнення обов'язкових реквізитів податкової накладної, її реєстрації в ЄРПН та дотримання інших вимог ПКУ щодо формування податкового кредиту).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали