Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

НБУ роз’яснив банкам, які фіноперації мають ознаки «фінансової піраміди»

13.05.2020 51 0 0

У листі від 30.04.20 р. № Р/25-0006/21463 НБУ роз’яснив, які ознаки фінансових операцій указують на діяльність «фінансової піраміди». Ці ознаки варто знати і звичайним суб’єктам господарювання, щоб їх фінансові операції ненароком не потрапили до числа шахрайських. 

Діяльність «фінансових пірамід», за спостереженнями НБУ, спрямована на залучення готівки громадян під обіцянки виплатити економічно невиправдані та значно завищені проценти в майбутньому. 

Для ведення такої діяльності шахраї під прикриттям торгівлі ювеліркою, заняття благодійністю провертають фіноперації з відмивання грошей та оптимізації оподаткування.

НБУ перелічив ряд чинників, за якими він рекомендує банкам відловлювати фіноперації своїх клієнтів, які сукупно мають ознаки «фінансової піраміди». Ось ці чинники:

  • сторонами фіноперації є підприємці, благодійні організації, що мають ознаки фіктивності (далі – зазначені клієнти);
  • на рахунки зазначених клієнтів регулярно надходить готівка у великих сумах;
  • на рахунки зазначених клієнтів регулярно надходять безготівкові кошти від фізосіб;
  • зазначені клієнти регулярно перераховують на рахунки фізосіб безготівкові кошти з різними призначеннями платежу, що фактично є виплатою процентів або так званим кешбеком (миттєвим або відстроченим поверненням частини коштів (у грошовій або негрошовій формі), витрачених на оплату товарів або послуг).

НБУ рекомендує банкам установити для зазначених клієнтів неприйнятно високий ризик діяльності, розірвати з ними ділові відносини на підставі ст. 15 Закону від 06.12.19 р. № 361-IX і передати відповідну інформацію до Держфінмоніторингу.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали