Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкове повідомлення-рішення: оновлений порядок направлення

24.03.2021 93 0 0

З 20.03.2021 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2020 № 846, яким оновлюється Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків.

Зазначений Порядок визначає форму та порядок надіслання (вручення) контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків.

Податкове повідомлення-рішення після його підписання (крім податкового повідомлення-рішення за формою «Ф») не пізніше наступного робочого дня надсилається (вручається) платнику податків. Податкове повідомлення-рішення за формою «Ф» надсилається (вручається) платнику податків у терміни, встановлені Податковим кодексом України (далі - Кодекс) для податків на майно фізичних осіб.

При складанні податкових повідомлень-рішень в електронній формі необхідно дотримуватись вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Податкове повідомлення-рішення вважається належним чином надісланим (врученим) платнику податків, якщо його надіслано у порядку, визначеному ст. 42 Кодексу.

При надсилання податкового повідомлення-рішення проставляється дата надсилання (вручення).

Якщо поштова служба не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

Якщо контролюючим органом не отримано квитанції про доставку податкового повідомлення-рішення в електронний кабінет протягом двох робочих днів з дня його надіслання таке податкове повідомлення-рішення у паперовій формі на третій робочий день з дня відправлення з електронного кабінету надсилається за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручається платнику податків (його представнику).

dn.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали