Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

На пальне у паливних баках транспортних засобів ліцензія не потрібна

20.08.2019 977 0 0

На веб-сайті ДФСрозміщено інформацію від 16.08.19 р. про те, що отримувати ліцензію на право зберігання пального, що міститься у паливних баках транспортних засобів (далі – ТЗ), не потрібно.

Нагадаємо, згідно із Законом від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон № 481) обов’язковому ліцензуванню підлягає діяльність із виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. На жаль, норми Закону № 481 прописано не так докладно, як хотілося б. Зокрема, у ньому не конкретизується, які ємності підпадають під дію Закону № 481, а які – ні. Тому виникало чимало дискусій щодо необхідності отримання ліцензії на зберігання пального, яке перебуває безпосередньо в паливному баку ТЗ (автомобіля, трактора тощо).

І ось нарешті фіскали опублікували такий довгоочікуваний і втішний висновок із цього питання: на зберігання пального у паливних баках ТЗ/технічному обладнанні/пристроях ліцензія не потрібна, оскільки ці резервуари не є нерухомим майном та не мають чіткої прив’язки до місця (території) зберігання, визначеного Законом № 481.

Тож зберігання/перебування пального в паливному баку ТЗ не підпадає під термін «місце зберігання пального» відповідно до Закону № 481, тому ліцензію у такому разі отримувати немає необхідності.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали