Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може іноземець бути підприємцем та обрати спрощену систему оподаткування?

Редакція

29.11.2016 182 0 0

В Головному управлінні ДФС у Луганській області роз’яснили, чи мають право фізичні особи – іноземці або особи без громадянства, які зареєстровані як СПД, застосовувати спрощену систему оподаткування.

Іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами.

Резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні. У разі якщо особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні. Якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. 1 р. XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному гл. 1 р. XIV ПКУ.

Враховуючи вищезазначене, фізичні особи - іноземці або особи без громадянства, які зареєстровані суб’єктами господарської діяльності, можуть обрати спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають сукупності критеріїв, що передбачені гл. 1 р. XIV ПКУ.

Джерело: http://lg.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали