Ліквідація «спрощенця»: чи включати до доходу кредиторську заборгованість
Відповідно до Цивільного кодексу вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред’явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.
Вимоги кредиторів, не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.
Якщо фізична особа (працівник підприємства) для виконання цивільно-правової дії за дорученням замовника (підприємства) використовує власні кошти, то замовник має відшкодувати цій особі понесені витрати за умови наявності підтверджуючих документів та подання фізичною особою Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, форма якого та Порядок складання затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 р. № 841, зі змінами та доповненнями.
Відповідно до п. 292.13 ст. 292 Кодексу дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться згідно зі ст. 296 Кодексу.
Підпунктом 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Кодексу визначено, що платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 ст. 44 Кодексу.
Згідно з п. 11 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 11 «Зобов’язання», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2000 р. № 20 (далі - ПБО 11), поточні зобов’язання включають, зокрема, поточну кредиторську заборгованість за товари, роботи, послуги.
Пунктом 5 ПБО 11 встановлено, що зобов’язання визнається, якщо його оцінка може бути достовірно визначена та існує ймовірність зменшення економічних вигід у майбутньому внаслідок його погашення. Якщо на дату балансу раніше визнане зобов’язання не підлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звітного періоду.
Отже, сума заборгованості юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи за розрахунками з підзвітними особами за придбані ними товарно-матеріальні цінності є кредиторською заборгованістю. Тому у зв’язку з ліквідацією такого платника сума кредиторської заборгованості, не виплачена підзвітним особам, включається до складу доходу юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи.
http://tr.sfs.gov.ua/
Коментарі до матеріалу