Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Хто подає повідомлення за формою № 20-ОПП про об’єкти оподаткування відокремлених підрозділів

17.04.2024 11 0 0

Форма № 20-ОПП

Хто подає повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про об’єкти оподаткування відокремлених підрозділів юрособи (філій, представництв) та в який термін вноситься ця інформація до Єдиного банку даних? 

Відповідно до п. 15.1 Податкового кодексу (далі – ПК) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти та нерезиденти України), юридичні особи (резиденти та нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПК або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПК. 

Пунктом 63.3 ПК встановлено, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (далі – об’єкти оподаткування), контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі – Порядок № 1588). 

Облік об’єктів оподаткування здійснюється на підставі поданого платником податків згідно з п. 8.4 розд. VIIІ Порядку № 1588 повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, яке подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. 

Згідно з п. 8.2 розд. VIIІ Порядку № 1588, відокремлений підрозділ юридичної особи (філія, представництво) зобов’язаний стати на облік у контролюючих органах, повідомляти про всі об’єкти оподаткування, що знаходяться на його балансі шляхом подання до контролюючого органу форми № 20-ОПП. 

Юридична особа інформує про всі об’єкти оподаткування крім тих, відомості щодо яких надані до відповідних контролюючих органів відокремленими підрозділами такої юридичної особи. 

У разі закриття відокремленого підрозділу, такий відокремлений підрозділ подає до контролюючого органу форму № 20-ОПП з інформацією про закриття об’єктів оподаткування, а юридична особа – форму № 20-ОПП з інформацією про відкриття об’єктів оподаткування, що не припиняються із закриттям відокремленого підрозділу. В такий же спосіб подаються повідомлення і у разі передачі об’єкта відокремленого підрозділу на баланс іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи або якщо внаслідок організаційних чи інших змін об’єкт перестав бути об’єктом оподаткування відокремленого підрозділу. 

Платники податків можуть подати форму № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг (п. 8.4 розд. VIIІ Порядку № 1588). 

Пунктом 8.6 розд. VІІI Порядку № 1588 визначено, що відомості, зазначені в повідомленні за формою № 20-ОПП, вносяться контролюючим органом до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб: 

  • не пізніше наступного дня після отримання повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі; 
  • не пізніше 10 робочих днів від дня надходження до контролюючого органу в паперовій формі повідомлення за формою № 20-ОПП. 

ГУ ДПС у Черкаській області


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали