Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Хто повинен приймати рішення про призначення матдопомоги підприємцеві за рахунок коштів ФСС

13.11.2018 221 0 0



ФСС у своєму листі від 13.09.18 р. № 2.4-15-2951 роз'яснює, хто приймає рішення про надання матеріального забезпечення підприємцеві у разі його непрацездатності та як таке рішення задокументувати.

Чому виникло це запитання? Нагадаємо, що починаючи з 01.01.16 р. підприємці теж мають право на отримання матеріального забезпечення у разі виникнення страхового випадку. Проте в п. 3 ст. 30 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV сказано, що рішення про призначення матеріального забезпечення застрахованим особам має приймати комісія (уповноважений) із соціального страхування, яка створюється на підприємстві або у підприємця. Таке рішення відображається у протоколі, форма якого затверджена постановою правління ФСС від 19.07.18 р. № 13 (далі – Постанова № 13).

Тобто у зазначеному пункті Закону йдеться про найманих працівників. А як же тоді чинити, якщо захворів сам підприємець? Невже він сам стосовно себе повинен прийняти рішення про надання матеріального забезпечення?

Висновки ФСС, викладені у цьому листі, такі.

1. Якщо підприємець сам є найманим працівником за основним місцем роботи в іншого роботодавця. У такому разі на підставі оригіналу листка непрацездатності рішення про призначення матеріального забезпечення прийматиме комісія (уповноважений) роботодавця, для якого підприємець є найманим працівником.

2. Якщо страховий випадок стався з найманим працівником підприємця, який оформлений у нього за основним місцем роботи. Тоді комісія (уповноважений), створена (вибраний) у підприємця, прийматиме рішення про призначення матеріального забезпечення такому працівникові.

3. Якщо працівник оформлений у підприємця за сумісництвом. Тоді матеріальне забезпечення призначається на підставі засвідченої копії листка непрацездатності. Рішення знову-таки прийматиме відповідна комісія (уповноважений).

4. Якщо страховий випадок настав у самого підприємця. У такій ситуації сам підприємець стосовно себе приймає рішення про надання матеріального забезпечення на підставі:

  • оригіналу листка непрацездатності – якщо він не є ще і чиїмось найманим працівником за основним місцем роботи;
  • засвідченої копії листка непрацездатності – якщо він є чиїмось найманим працівником за основним місцем роботи (див. п. 1).

У будь-якому випадку підприємець своє рішення повинен задокументувати. Як йому це зробити? Є два варіанти. Підприємець може або розробити для себе унікальний документ, або не винаходити велосипед, а використати вже готовий бланк Протоколу комісії (уповноваженого) із соціального страхування.

У своєму листі ФСС також нагадує про те, що у зв'язку з прийняттям нової Постанови № 13 немає необхідності створювати нову комісію (обирати нового уповноваженого), вносити зміни до документів, на підставі яких вони були створені (вибрані). Проте з моменту набуття чинності цієї постанови діюча комісія (уповноважений) із соцстрахування у своїй діяльності повинна керуватися нормами цієї постанови.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали