Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли уперше звітувати з екологічного податку при використанні автономних систем опалення (котлів)

11.06.2024 15 0 0

Який перший звітний (податковий) період для подання податкової декларації екологічного податку для СГ, які використовують автономні системи опалення (котли) при наявності або відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення?

Головне управління ДПС у Вінницькій області повідомляє, що відповідно до п. 249.3 Податкового кодексу (далі – ПК) суми екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу, виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу (п. 250.1 ПК).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласні, Київська та Севастопольська міські державні  адміністрації до 1 грудня року, що передує звітному, подають до контролюючих органів переліки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців, яким в установленому порядку видано, зокрема, дозволи на викиди, а також направляють інформацію про внесення змін до переліку до 30-го числа місяця, що настає за кварталом, у якому такі зміни відбулися (п. 250.3 ПК).

Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПК, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, зокрема за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення – за місцем розміщення стаціонарних джерел (пп. 250.2.1 ПК).

Отже, суб’єкти господарювання у разі використання автономних систем опалення є платниками екологічного податку за фактичний обсяг забруднюючих речовин, які утворюються та викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (незалежно від наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення), та подають податкову декларацію екологічного податку починаючи з календарного кварталу, у якому здійснено такі викиди.

Якщо платник податку з початку звітного року не планує, зокрема, здійснення викидів відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. У такому випадку податкові зобов’язання з екологічного податку в нього виникають з моменту першого здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до цієї статті ПК (п. 250.9 ПК).

ГУ ДПС у Вінницькій області


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали