Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли спрощенці мають сплачувати ЄСВ і які штрафи загрожують за несплату

04.11.2019 278 0 0

Базою нарахування ЄСВ для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування (далі - ФОП ЄП) є суми, що визначаються ними самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»(далі - Закон  2464). При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. ЄСВ для зазначених платників встановлюється у розмірі 22 %.

ФОП ЄП сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ (абзац 3 частина восьма ст. 9 Закону  2464). Також ФОП ЄП можуть сплачувати ЄВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Враховуючи зазначене, граничний термін сплати ЄСВ для ФОП ЄП — 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Несплата (неперерахування) або несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ загрожує платникам, які допустили зазначене порушення,  накладенням штрафу у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої Законом № 2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (частини десята та тринадцята ст. 25 Закону № 2464).

Крім того, ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. № 8073-Х передбачена адміністративна відповідальність за названі порушення:

1. Несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від 40 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі більше 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від 80 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (неоподатковуваний мінімум доходів громадян становить 17,0 грн.).

kyivobl.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали