Коли операції з технічної підтримки програмної продукції звільняються від обкладення ПДВ?
Нагадаємо, що до операцій з програмною продукцією, які звільняються від обкладення ПДВ згідно з п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК), належать, зокрема, будь-які зміни, додатки, доповнення та/або розширення функціоналу комп’ютерних програм, а також права на отримання перелічених послуг протягом певного періоду часу (наприклад, за умовами договору). Тобто це послуги, які вносять зміни до програмної продукції.
Як бачимо, є певний перелік послуг, пов’язаний з комп’ютерними програмами, які звільняються від обкладення ПДВ згідно зі спеціальною нормою ПК. Проте є й інші послуги, наприклад з установки програми, її налаштування, тестування, консультування щодо використання програми тощо, які не входять до вищенаведеного переліку і не пов’язані з унесенням будь-яких змін до програмного продукту. Особливості обкладення ПДВ цих інших послуг ми зараз і розглянемо.
Із Узагальнюючої податкової консультації, затвердженої наказом Мінфіну від 27.04.21 р. № 238, випливає, що є випадки, коли:
1. Вартість послуг з технічної підтримки включається до вартості постачання програмної продукції.
Постачання програмної продукції звільняється від обкладення ПДВ згідно з п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПК. Отже, і послуги, вартість яких входить до вартості такого постачання, також звільняються від обкладення ПДВ.
2. Вартість послуг з технічної підтримки не включається до вартості постачання програмної продукції.
У цьому випадку звільняються від обкладення ПДВ тільки ті послуги, які прямо перелічені в п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПК. А інші послуги, які там не зазначені (з установки, налаштування, тестування програми, консультування тощо), обкладаються ПДВ на загальних підставах за ставкою 20 %. Проте якщо вартість цих інших послуг включити до вартості пільгових послуг з переліку п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПК, тоді до них також застосовується пільга у вигляді звільнення від обкладення ПДВ.
Підіб’ємо підсумок. Послуги з технічної підтримки програмного продукту можна поділити на два види:
- ті, які вносять до цього продукту зміни (перелічені в п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПК);
- ті, які не пов’язані зі змінами програмного продукту. Якщо ви хочете при постачанні цих послуг застосувати пільгу, тоді їх вартість потрібно включити або до вартості самого програмного продукту, або до вартості послуг з п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПК.
Коментарі до матеріалу