Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли ФОП не сплачують ЄСВ

10.03.2020 333 0 0

Звільняються від сплати ЄСВ фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю


ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.02.2020 р. № 697/З/26-15-33-18-12-ІПК

Головне управління ДПС у м. Києві, в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями, розглянуло Ваш запит про надання індивідуальної податкової консультації ... щодо нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове Державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).    

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування умови та порядок нарахувань я і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).

Відповідно до п.4 ч.1 ст.4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є, зокрема, фізичні особи -підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Єдиний внесок нараховується - для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування - на суми що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464.

 При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. З ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску , встановленої Законом № 2464.

Платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464).

Ставка єдиного внеску для платників єдиного внеску відповідно до норм ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 встановлено у розмірі 22 відсотки.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч 12 ст. 9 Закону № 2464).

Разом з тим, повідомляємо, що ч. 4 ст. 4 Закону № 2464 встановлено, що фізичні особи - підприємці, незалежно від обраної системи оподаткувань, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Отже, звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи -підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058-ІV.

Враховуючи вищезазначене, фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування є платниками єдиного внеску незалежно від терміну перебування їх на території України та визначення центру життєвих інтересів.

Водночас повідомляємо, що згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ, податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платникам податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали