Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Коли декларація платника єдиного податку подана за невірним ідентифікатором форми. Як виправити помилку?

09.10.2018


Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно з п. 294.1 ст. 294 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку, зокрема, першої та другої груп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Пунктом 49.18 ст. 49 ПКУ визначено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця подають за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 (далі – Декларація).

Платники єдиного податку – фізичні особи – підприємці, для яких базовим звітним (податковим) періодом є квартал (півріччя, 9 місяців, рік), подають Декларацію з ідентифiкатором форми за реєстром ДФС – F0103306.

Платники єдиного податку – фізичні особи – підприємці, для яких базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік, подають Декларацію з ідентифiкатором форми за реєстром ДФС – F0103404.

Обов’язкові реквізити, які повинна містити податкова декларація, визначено п. 48.3 ст. 48 ПКУ.

Згідно з п. 48.7 ст. 48 ПКУ податкова звітність, складена з порушенням норм ст. 48 ПКУ, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених п. 46.4 ст. 46 ПКУ.

При поданні податкової звітності в електронній формі, платник податку зобов’язаний здійснити її відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк (п. 49.5 ст. 49 ПКУ).

Відповідно до п. 49.8 ст. 49 ПКУ прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пп. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

За умови дотримання вимог, встановлених ст.ст. 48 і 49 ПКУ, податкова декларація, надана за вибором платника відповідно до п. 48.3 ПКУ, вважається прийнятою.

При цьому платник податків, який подав до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді за невірним ідентифікатором форми, повинен виправити таку помилку та подати до контролюючого органу Декларацію за такий самий звітний період за вірним ідентифікатором форми з позначкою «Звітна».

При поданні платником до контролюючого органу Декларації в електронному вигляді за невірним ідентифікатором форми Декларації з дотримання вимог, встановлених ст.ст. 48 – 49 ПКУ, застосування штрафної санкції до платника податків нормами ПКУ не передбачені.

http://tr.sfs.gov.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
17.07.2025
Що має знати роботодавець про е-трудову книжку
Ще кілька років тому словосполучення «електронна трудова книжка» здавалося абстрактним – чимось із майбутнього, яке ніколи не настане. Але воно вже настало. Поступово, без гучних заяв, але з реальними змінами. І ці зміни важливі не лише для держави, а й для кожного з нас. Більше за...
17.07.2025
Відпустка без збереження зарплати для батьків абітурієнтів
Більше за темою: Навчальні відпустки: надання в мирний і воєнний час Наказ про надання додаткової відпустки у зв’язку з навчанням зі збереженням заробітної плати Заміна відпустки грошовою компенсацією: коли та як це можна зробити Працівники, діти яких віком до 18 років вступають до навчальн...
17.07.2025
Чи заповнюється графа 12 «Кадастровий номер» заяви на отримання ліцензії щодо зберігання пального для власних потреб
Не заповнюється. При цьому у відповідних графах п. 7 заяви на отримання ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки обов’язково зазначається адреса місця зберігання у форматі: область, район, населений пункт (крім мм. Києва та Сева...
Кращі матеріали