Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Який код застосовується для сплати земельного податку

15.08.2018

Компенсація земельного податку сплачується орендарем у складі орендної плати або як відшкодування таких витрат орендодавця.


ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.08.2018 р. № 16/10/135-12657

Державна казначейська служба України розглянула лист щодо сплати земельного податку та повідомляє.

Згідно зі статтею 269 Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.

Статтею 796 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму.

Плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою (стаття 797 Кодексу).

Відповідно до статті 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» укладений сторонами договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати типовому договору оренди відповідного майна. За згодою сторін у договорі оренди можуть бути передбачені й інші умови.

Примірний договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю затверджений наказом Фонду державного майна України від 23.08.2000 р. №1774 «Про затвердження договорів оренди», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.12.2000 р. за № 931/5152 (далі - Примірний договір).

Пунктом 1.1 Примірного договору встановлено, що балансоутримувач забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт будівлі, а також утримання прибудинкової території, а орендар бере участь у витратах балансоутримувача на виконання зазначених робіт пропорційно до займаної ним площі в цій будівлі, якщо інше не випливає з характеру послуг, наданих балансоутримувачем за цим договором.

Таким чином, компенсація земельного податку сплачується орендарем у складі орендної плати або як відшкодування таких витрат орендодавця.

Плата за користування земельною ділянкою орендарем здійснюється за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (пп. 2.2.4-6 Інструкції щодо застування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. №333, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 р. за № 456/20769 (далі - Інструкція).

Бюджетна установа - орендодавець сплачує земельний податок за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» (пп. 2.6-1 Інструкції).

У разі відшкодування земельного податку орендарем кошти мають зараховуватися на реєстраційні рахунки орендодавця за КЕКВ 0000.

В. о. Голови

В. Дуда

Коментарі до матеріалу
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
17.07.2025
Що має знати роботодавець про е-трудову книжку
Ще кілька років тому словосполучення «електронна трудова книжка» здавалося абстрактним – чимось із майбутнього, яке ніколи не настане. Але воно вже настало. Поступово, без гучних заяв, але з реальними змінами. І ці зміни важливі не лише для держави, а й для кожного з нас. Більше за...
17.07.2025
Відпустка без збереження зарплати для батьків абітурієнтів
Більше за темою: Навчальні відпустки: надання в мирний і воєнний час Наказ про надання додаткової відпустки у зв’язку з навчанням зі збереженням заробітної плати Заміна відпустки грошовою компенсацією: коли та як це можна зробити Працівники, діти яких віком до 18 років вступають до навчальн...
17.07.2025
Чи заповнюється графа 12 «Кадастровий номер» заяви на отримання ліцензії щодо зберігання пального для власних потреб
Не заповнюється. При цьому у відповідних графах п. 7 заяви на отримання ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки обов’язково зазначається адреса місця зберігання у форматі: область, район, населений пункт (крім мм. Києва та Сева...
Кращі матеріали
Центр сповіщень