Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Який КЕКВ застосовувати для оплати витрат на розв’язання організаційних питань

10.10.2019 260 0 0

Статтею 335 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом від 16.09.14 р. № 1678-VII, установлено, що сторони разом і в рівних обсягах покривають витрати, що випливають з організаційних питань, зокрема винагороди та витрати посередника, будь-якого помічника посередника, а в разі якщо сторони не можуть домовитися про спільну мову, будь-які витрати, пов’язані з перекладом.

Про такі витрати йдеться й у пп. 10 п. 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення двостороннього співробітництва України з іноземними державами та міжнародними організаціями, інформаційного та організаційного забезпечення участі України у міжнародних форумах, конференціях, виставках, затвердженого постановою КМУ від 19.03.12 р. № 242. Цією нормою визначено, що використання бюджетних коштів передбачає здійснення витрат, пов’язаних, зокрема, з наданням послуг юридичних радників, примирювачів, фахівців, експертів, арбітрів, у тому числі іноземних, які мають знання, необхідні для здійснення заходів із врегулювання торгових суперечок у межах СОТ та міжнародних договорів України, і володіють відповідною іноземною мовою.

Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333 (далі – Інструкція № 333), уведено такі КЕКВ для окремих видатків розпорядників бюджетних коштів (див. таблицю).

Норма Інструкції № 333

 

КЕКВ

 

Вид видатків розпорядників бюджетних коштів

 

1      

2

 3

Пп. 2.1.1.14

 

2111

 

Винагороди та інші виплати, нараховані працівникам, які не перебувають у штаті установи (організації), відповідно до умов цивільно-правового договору (за винятком суб’єктів господарювання), якщо інше не встановлено законом

Пп. 2.2.432

 

2240

 

Оплата інших послуг, передбачених законодавством

 

П. 2.610

 

2800

 

Виплата винагороди громадянам, які залучені до виконання обов’язків, передбачених законодавством та не пов’язаних із виконанням своїх службових обов’язків, або які проходять стажування в іншому державному органі

​​​​​​​


ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.08.2019 р. № 16-06-06/14447

Щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету

Державна казначейська служба України розглянула лист <...> стосовно внесення змін до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21.06.2012 № 754), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України за № 456/20769 (далі - Інструкція), та в межах компетенції повідомляє.

Статтею 335 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом України від 16.09.2014 № 1678-VII, встановлено, що Сторони разом і в рівних обсягах покривають витрати, що випливають з організаційних питань, зокрема, винагороди та витрати посередника, будь-якого помічника посередника та якщо Сторони не можуть домовитись про спільну мову, будь-які витрати, пов'язані з перекладом.

Підпунктом 10 пункту 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення двостороннього співробітництва України з іноземними державами та міжнародними організаціями, інформаційного та організаційного забезпечення участі України у міжнародних форумах, конференціях, виставках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2012 № 242, визначено, що використання бюджетних коштів передбачає здійснення витрат, пов'язаних, зокрема, з наданням послуг юридичних радників, примирювачів, фахівців, експертів, арбітрів, у тому числі іноземних, які мають знання, необхідні для здійснення заходів, пов'язаних із врегулюванням торгових суперечок в рамках СОТ та міжнародних договорів України, і володіють відповідною іноземною мовою.

Відповідно до Інструкції винагороди та інші виплати, нараховані працівникам, які не перебувають у штаті установи (організації), відповідно до умов цивільно-правового договору (за винятком суб'єктів господарювання), якщо інше не встановлено законом, здійснюється за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2111 «Заробітна плата» (пп. 2.1.1.1-4 Інструкції).

Оплата інших послуг, передбачених законодавством, проводиться за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (пп. 2.2.4-32 Інструкції).

Виплата винагороди громадянам, які залучені до виконання обов'язків, передбачених законодавством та не пов'язаних з виконанням своїх службових обов'язків, або які проходять стажування в іншому державному органі, здійснюється за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2800 «Інші поточні видатки» (пп. 2.6-10 Інструкції).

Зважаючи на вищевикладене, Інструкцією врегульовані питання оплати видатків, зазначених у листі <...>.
 
Заступник Голови    

О. Грубіян

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали