Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Яке призначення платежу вказати в платіжній інструкції у разі сплати податкового боргу (заборгованості)

10.11.2023 26 0 0

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що кожен платник податків сплачує податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законодавством. Водночас платник самостійно обчислює, декларує та сплачує суми податків та зборів у порядку та строки, визначені Податковим кодексом (далі – ПК).

Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що Мінфін наказом від 22.03.2023 № 148 (далі – Наказ № 148) затвердив новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.

Головною метою Наказу № 148 є, зокрема, спрощення алгоритму заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції платниками та органами виконавчої влади шляхом скорочення кількості його обов’язкових полів.

Так, кількість обов’язкових полів, які заповнюються платниками у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції, зменшено до 2 полів – для платників на бюджетні/небюджетні/депозитний рахунки («Код виду сплати», «Додаткова інформація запису») .

Платники податків, які мають податковий борг або заборгованість з ЄСВ, при заповнені реквізитів розрахункового документа у полі «Призначення платежу» мають зазначати код виду сплати «140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки.

Приклад сплати заборгованості з ЄСВ

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

  • 140 заборгованість з єдиного внеску.

Приклад сплати податкового боргу

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

  • 140 податковий борг з податку (зазначаємо податок).

Щодо заповнення платіжок за новим Порядком в е-кабінеті, у полі «Призначення платежу» слід зазначати «Код виду сплати», який обирається з переліку кодів, що пропонується ІКС, та «Додаткова інформація запису» у довільній формі.

Головне управління ДПС у м. Києві наголошує, що самостійна та своєчасна сплата узгоджених грошових зобов’язань дозволить уникнути застосування заходів примусового стягнення боргу (заборгованості).

Підписатися на YouTube-канал Головного управління ДПС у м. Києві: https://cutt.ly/UgBni5e

Комунікаційна податкова платформа для громадськості та бізнес-спільноти: kyiv.ikc@tax.gov.ua

Підписатися на телеграм-канал ДПС: https://t.me/tax_gov_ua

Головне управління ДПС у м. Києві

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали