Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як заповнити Звіт з ЄСВ за 2020 рік ФОПам та членам фермерського господарства

30.12.2020 297 0 0

Фізичні особи-підприємці першої групи з грудня 2020 року до травня 2021 року включно звільняються від сплати єдиного соціального внеску за себе.

Крім того, якщо суб’єкт підприємницької діяльності не отримував доходу в грудні та основний КВЕД є в Переліку, то звільнений від обов’язку визначити базу нарахування, а також суму ЄСВ, яка не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

У зв’язку з цим показники графи 3 таблиці 1 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ (Форма № Д5 (річна)) заповнюють так:

  • ФОПи-загальносистемники та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, - в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають середньомісячний оподатковуваний дохід. Визначають його діленням річного чистого доходу (прибутку), задекларованого у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ;
  • ФОПи-спрощенці - в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають самостійно визначену суму доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць;
  • члени фермерського господарства - в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають середньомісячний оподатковуваний дохід. Розраховують його діленням річного розподіленого доходу, отриманого такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає оподаткуванню ПДФО, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.

В той же час, у графі 4 таблиці 1 Звіту в місяцях звільнення від ЄСВ (березень, квітень, травень, грудень) проставляють прочерки. А показники інших календарних місяців, протягом яких перебували на обліку як платники ЄСВ, заповнюють на загальних підставах.

agronews.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали