Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як сплатити штраф за неподання спрощеної декларації з ПДВ особами-нерезидентами та як заповнити платіжну інструкцію

Роз’яснення

23.07.2024 71 0 0

На які банківські реквізити сплачується штраф за неподання спрощеної декларації з ПДВ особами-нерезидентами, зареєстрованими як платники ПДВ, та яким чином заповнюється поле у реквізитах «Призначення платежу» платіжної інструкції?

Особливості оподаткування електронних послуг, що постачаються нерезидентами фізичним особам, місце постачання яких розташоване на митній території України, встановлено ст. 2081 Податкового кодексу (далі – ПК).

Абзацом першим п. 2081.10 ПК встановлено, що якщо особа-нерезидент, зареєстрована як платник податку відповідно до п. 2081.2, у встановлений термін, зокрема не подає спрощену податкову декларацію, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 30 календарних днів після спливу встановлених термінів направляє такому нерезиденту в передбаченому ст. 581 ПК порядку повідомлення про необхідність подання спрощеної податкової декларації та/або сплати податку, а також про суму штрафних санкцій за такі порушення.

Штрафні санкції у разі порушення строків подання спрощеної податкової декларації та/або сплати податку застосовуються згідно з гл. 11 розд. II ПК (абзац другий п. 2081.10 ПК).

Неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ПК) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПК, – тягнуть за собою накладення штрафу, у розмірах, визначених п. 120.1 ПК.

Порядок надсилання центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, податкових повідомлень особі-нерезиденту, зареєстрованій як платник ПДВ, якщо така особа-нерезидент, зокрема не подає спрощену податкову декларацію у встановлений термін, визначено п. 581.2 ПК.

Форма податкового повідомлення особі-нерезиденту і розрахунку грошового зобов’язання встановлено наказом Мінфіну від 10.12.2021 № 657, який зареєстровано в Міністерстві юстиції 28.12.2021 за № 1679/37301.

Реквізити валютного рахунка, відкритого центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в уповноваженому банку, на який сплачується грошове зобов’язання, зазначаються в податковому повідомленні, яке надсилається в електронному вигляді центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, особі-нерезиденту, зареєстрованій як платник ПДВ, через спеціальне портальне рішення для користувачів нерезидентів, які надають електронні послуги, з одночасним повідомленням на електронну адресу особи-нерезидента, зазначену нею при реєстрації як платника ПДВ відповідно до ст. 2081 ПК, протягом 30 календарних днів після спливу встановлених термінів, зокрема для подання спрощеної податкової декларації.

Також зазначаємо, що Державна казначейська служба відкрила в АТ «Укрексімбанк» (уповноважений банк) рахунок для зарахування надходжень від осіб-нерезидентів.

Інформація про реквізити валютного рахунку, індивідуальний податковий номер особи-нерезидента, зареєстрованої як платник податку (далі – ІПН) доступна у вкладці «Стан розрахунків з бюджетом» Кабінету особи-нерезидента-платника ПДВ спеціального портального рішення з дати внесення запису до реєстру платників ПДВ.

При сплаті податкового зобов’язання та/або грошового зобов’язання з ПДВ особою-нерезидентом – платником ПДВ обов’язково зазначається ІПН, присвоєний ДПС у полі 72 «Sender Receiver information» платіжного документу.

ЗІР, категорія 101.29


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали