Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як сільгосппідприємству повернути переплату з електронного рахунка в СЕА?

02.06.2017

Оскільки додаткові електронні рахунки в СЕА, які використовували суб'єкти спецрежиму, з 1 січня 2017 року були заблоковані, сільгосппідприємства для збільшення суми реєстраційного ліміту перераховували кошти на основний електронний рахунок (3751). У зв'язку із цим у багатьох із них на цьому рахунку утворилася переплата.

Відповідно до  пункту 200 прим.1.5 ПКУ, кошти з рахунка в СЕА перераховуються:

   до держбюджету – у сумі податкових зобов'язань з ПДВ, що належать до сплати за результатами звітного податкового періоду;

   на поточний рахунок платника податків за його заявою, поданою до податкового органу у складі податкової звітності з ПДВ, – у сумі коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань і податкового боргу з ПДВ.

Тобто якщо сума на рахунку в СЕА більша від суми податкових зобов'язань, що належить до сплати до бюджету згідно з податковою декларацією з ПДВ, то підприємство може подати заяву про повернення суми переплати на поточний рахунок за формою додатка 4 до декларації.

 Це право надане платникам податків п. 200 прим.1.6 ПКУ.

 Кошти на поточний рахунок платника можуть перераховуватися тільки у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної в податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих в ЄРПН, над сумою податкових зобов'язань із постачання товарів/послуг, відображених у декларації за цей звітний період.

Тобто показника ∑Перевищ з формули, наведеної в п. 200 прим.1.3 ПКУ, у платника не повинно бути.

Зверніть увагу: на суму ПДВ, яка повертається на поточний рахунок платника, зменшується показник формули ∑ПопРах, а отже, і ліміт реєстрації податкових накладних

Гроші з електронного на поточний рахунок платника можуть бути перераховані за умови, що зменшення показника ∑ПопРах у формулі, яке супроводжує повернення коштів, не призведе до формування від’ємного значення ліміту реєстрації.

Казначейство перераховує кошти на поточний рахунок платника податків протягом 5 робочих днів після закінчення граничного строку сплати податкових зобов'язань.

При цьому зменшення реєстраційного ліміту відбудеться на дату подання додатка 4.

Таке перерахування Казначейство здійснює на підставі отриманого від податкових органів реєстру, у якому зазначаються: найменування платника податків, податковий та індивідуальний податковий номери, сума податку, що підлягає перерахуванню на поточний рахунок платника податків, і реквізити цього рахунка.

Якщо протягом 10 робочих днів після закінчення граничного строку, установленого ПК для самостійної сплати платником податків податкових зобов'язань, відповідне перерахування не відбулося, сума, на яку зменшена загальна сума поповнення електронного рахунка (∑ПопРах), підлягає поверненню.

Розглянемо, як заповнити таблицю в додатку 4.

У графі 1 зазначають залишок коштів на електронному рахунку в СЕА. Цей показник береться з електронного документа «Витяг про реквізити електронного рахунка та інформації щодо залишку коштів на такому рахунку», який можна запитати з програм комп'ютерної звітності.

У графі 2 відображається сума узгоджених податкових зобов'язань поточного звітного періоду, що підлягає сплаті до бюджету. Тобто сюди переносимо дані з рядка 18.1 декларації за звітний період.

У графі 3 наводиться сума податкового боргу (з урахуванням пені), яку підприємство може взнати з інтегрованої картки платника податків, яка ведеться органами ДФС.

Сума податкового боргу зазначається у графі 3 в повному обсязі. Якщо податкового боргу немає, ця графа не заповнюється, отже, нулі і прочерки не проставляються (графа залишається пустою).

У графі 4 відображається сума коштів на рахунку в СЕА, яка може бути перерахована на поточний рахунок платника  (графа 1 - графа 2 - графа 3).

При цьому, відомості зазначаються лише у разі наявності суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, та якщо прийнято рішення щодо їх перерахування на поточний рахунок або до бюджету в рахунок погашення податкового боргу, яке відображено у заяві.

Отриманий результат повинен бути зазначений прописом і цифрами під таблицею. Тут же слід відобразити реквізити банківського рахунка.

Джерело: http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
14.05.2025
ДПС наклала штрафи на низку підприємств за розрахунки без використання РРО
Автошколам чотирьох областей надано штрафи за розрахунки без застосування РРО/ПРРО, невидання розрахункових документів за надані послуги та відсутність офіційного оформлення трудових відносин із найманими працівниками. Більше клієнтів, ніж відображено у доходах, та неоформлені працівники – так...
14.05.2025
Неповний перелік документів не повинен бути підставою для відмови в адмінсправі: Мін’юст
Основна мета принципу офіційності, запровадженого Законом від 17.02.2022 № 2073-IX, – спростити процедури для громадян, звільнивши їх від необхідності виконувати роль «кур’єра» між різними державними установами. З прийняттям Закону від 17.02.2022 № 2073-IX «Про адмініст...
14.05.2025
ФОП не надав інформацію на адвокатський запит: можливі наслідки
Апеляційний суд зобов’язав ФОП надати адвокату у відповідь на адвокатський запит інформацію з дотриманням вимог законодавства про захист конфіденційної та комерційної інформації, а також інформації щодо персональних даних. На Хмельниччині адвокат звернувся до суду з позовом до фізособи-підприє...
Кращі матеріали