Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як розрахувати надурочні в разі підсумованого обліку робочого часу

12.04.2019 1585 0 0

Згідно зі ст. 61 КЗпП режим підсумованого обліку робочого часу може вводитися на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути дотримана встановлена для цієї категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу.

Обліковий період установлюється в колективному договорі. Він охоплює робочий час і години роботи у вихідні та святкові (неробочі) дні, години відпочинку. Щоденна або щотижнева тривалість робочого часу може коливатися протягом облікового періоду. Час, витрачений на роботу понад норму в окремі дні, може компенсуватися додатковими днями відпочинку або відповідним зменшенням тривалості роботи в інші дні облікового періоду.

За підсумованого обліку робочого часу час, відпрацьований понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочним і оплачується згідно зі ст. 106 КЗпП.

Оплата за всі години надурочної роботи провадиться в кінці облікового періоду або під час звільнення працівника.

Загальна кількість надурочних годин за обліковий період визначається як різниця між фактично відпрацьованим часом і нормою годин за цей період.

Для визначення годинної ставки для оплати надурочних годин необхідно місячний оклад працівника розділити на середньомісячну кількість годин за обліковий період, яка має обчислюватися з урахуванням норми тривалості робочого часу за цей період, установленої з дотриманням вимог ст. 50, 51 та 53 КЗпП.

При цьому середньомісячна кількість годин за обліковий період розраховується шляхом ділення норми тривалості робочого часу за обліковий період (у зазначеному в листі випадку – рік) на кількість місяців в обліковому періоді.

Лист Мінсоцполітики від 04.03.19 р. № 248/0/206-19.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали