Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як розрахувати ліміт каси бюджетній установі

16.01.2019 898 0 0



Ліміт каси встановлюється та затверджується внутрішніми розпорядчими документами клієнта.

Аналогічний порядок визначено п. 50 розділу V Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 р. № 148 (далі - Положення). Отже, бюджетна установа розраховує ліміт каси у порядку, передбаченому пунктами 50 та 52 розділу V Положення.


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.04.2018 p. №50-0007/21863

Щодо розрахунку ліміту каси бюджетною установою

Національний банк України розглянув <...> лист <...> щодо надання роз'яснення з питань розрахунку ліміту каси бюджетною установою <...> та повідомляє таке.

Відповідно до пункту 52 розділу V Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 р. №148 (далі - Положення), Державна казначейська служба України самостійно визначає порядок установлення ліміту каси в його касі та касах бюджетних установ і організацій, що нею обслуговуються. Строки здавання готівки з кас Державної казначейської служби України та бюджетних установ установлюються відповідно до вимог пункту 48 розділу V цього Положення.

Згідно з пунктом 3.8 розділу III Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 р.№758, розрахунок і установлення ліміту каси проводяться клієнтами, які обслуговуються в органах Казначейства, самостійно на підставі розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі, що підписується особами, яким надано право першого та другого підписів, відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку України.

У розрахунку зазначається визначений у договорі про здійснення розрахунково-касового обслуговування між органом Казначейства та клієнтом строк здавання готівкової виручки (готівки) в установу банку для зарахування її на рахунки, відкриті в органах Казначейства.

Ліміт каси встановлюється та затверджується внутрішніми розпорядчими документами клієнта.

Аналогічний порядок визначено пунктом 50 розділу V Положення. Отже, бюджетна установа розраховує ліміт каси у порядку, передбаченому пунктами 50 та 52 розділу V Положення.

Заступник директора Департаменту
грошового обігу - начальник управління
організації готівкового обігу
Національного банку України

О. Галиць

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали