Як підрахувати кількість порушень у разі незастосування РРО?
Читайте за темою:
В Індивідуальній податковій консультації від 29.11.19 р. № 1646/6/99-00-05-04-01-15/ІПК (далі – ІПК № 1646) ДФС відповіла на запитання підприємців – єдинників другої – четвертої груп стосовно РРО.
Відповідь на перші два запитання підприємців можна знайти і в інших ІПК (наприклад, див. ІПК ДФС від 21.05.19 р. № 2285/6/99-99-14-05-01-15/ІПК). Так, підприємці – єдинники другої – четвертої груп можуть не застосовувати РРО незалежно від виду діяльності й обсягу отриманого доходу, якщо розрахункові операції здійснюються винятково в безготівковій формі (шляхом перерахування грошей із розрахункового рахунка на розрахунковий рахунок через установу банку, а також шляхом унесення готівки в касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок).
А ось таку ж позитивну відповідь на інші два запитання, що стосується порядку застосування штрафів за невикористання РРО, знайти в роз’ясненнях контролюючих органів не так просто. В ІПК № 1646 податківці дійшли висновку що за незастосування РРО розмір штрафу вперше становитиме всього 1 грн – незалежно від кількості виявлених під час перевірки порушень. Але за порушення, виявлені при наступних перевірках суб’єкта господарювання протягом календарного року, стягується штраф у розмірі 100 % вартості проданих із порушеннями товарів (послуг).
Хочемо попередити, що на практиці представники податкової служби дотримуються іншої думки. Незастосування РРО при кожному продажу товару вони визнають окремим порушенням. Тобто наступний продаж без застосування РРО вважатиметься повторним порушенням. Аналогічний висновок наведено в роз’ясненні в ЗІР (категорія 109.20).
Зважаючи на неодназначність ситуації, рекомендуємо суб’єктам господарювання отримати ІПК на свою адресу. Скористатися при перевірці ІПК № 1646 ви не зможете.
Коментарі до матеріалу