Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як платникам екоподатку декларувати обсяги викидів CO2

18.03.2019 605 0 0


Зважаючи на наявність показника граничного обсягу викидів двоокису вуглецю (500 тонн за рік - згідно п. 240.7 ПКУ) для платника екологічного податку як юридичної особи, а не його окремих джерел викидів, а також зарахування сум податку за викиди двоокису виключно до Державного бюджету України


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.03.2019 р. № 927/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про екологічний податок

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо екологічного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що здійснює викиди забруднюючих речовин, у тому числі й двоокису вуглецю С02 (далі - Двоокис), чисельними стаціонарними джерелами забруднення.

Зважаючи на зміни у Кодексі щодо визначення з 2019 року основних елементів Податку у частині Двоокису, а також змін у Бюджетному кодексі України щодо зарахування надходжень сум податкових зобов’язань за Двоокис виключно до Державного бюджету України, Товариство запитує про порядок обчислення та виконання податкових зобов’язань з Податку в частині викидів Двоокису у 2019 році.

Оскільки зарахування надходжень сум податкових зобов’язань за Двоокис виключно до Державного бюджету України передбачено з 01 січня поточного року, то суми податкових зобов’язань з Податку за Двоокис, які нараховані Товариством за викиди Двоокису, що відбулися у IV кварталі 2018 року, з метою уникнення неправомірності зарахування, спрощення податкового адміністрування та алгоритмічної ідентифікації підлягають декларуванню у окремому додатку 1 Податкової декларації з екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 р. № 495, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30.05.2017 р. за №675/30543 (зі змінами та доповненнями) (далі - Декларація, додаток 1).

Необхідно звернути особливу увагу, що п. 240.7 ст. 240 Кодексу для платників Податку, якими згідно з п. 240.1 ст. 240 Кодексу є юридичні особи, а не їх відокремлені структурні підрозділи, під час виконання господарських операцій якими також здійснюються викиди на окремих джерелах забруднення, визначено граничний обсяг викидів Двоокису у розмірі 500 тонн, після досягнення якого юридичні особи декларують свої податкові зобов’язання власне за обсяги Двоокису у тому звітному податковому періоді, коли таке перевищення відбулося. При цьому, об’єкт оподаткування сукупних викидів Двоокису всіма, а не окремим джерелом викидів одноразово зменшується на величину граничного обсягу викидів Двоокису.

У наступних звітних (податкових) періодах 2019 року, що настануть після перевищення величини граничного обсягу викидів Двоокису, податкові зобов’язання з Податку обчислюються за об’єктом оподаткування Податком, що відповідає фактичному обсягу викидів Двоокису.

Зважаючи на наявність показника граничного обсягу викидів Двоокису для платника Податку, як юридичної особи, а не його окремих джерел викидів Двоокису, а також зарахування сум Податку за викиди Двоокису виключно до Державного бюджету України, доцільно за звітний (податковий) період подавати за місцем податкового обліку такого Платника одну Декларацію з окремим додатком 1, який включає інформацію про викиди Двоокису всіма приналежними такому платнику Податку джерелами забруднення, на яких здійснюються викиди Двоокису, із зазначенням у рядку 6 Декларації «Доповнення до Податкової декларації за довільною формою» окремими рядками інформації про фактичні викиди Двоокису відповідними джерелами забруднення за наступною примірною формою:

№ з/п

код за КОАТУУ місцезнаходження джерела забруднення

фактичний обсяг викидів, тонн

з початку року

за звітний квартал

1

2

3

4

1

     

2

     

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали